Natalia Michalak z klasy IIIC i Agnieszka Sikora z klasy IIB reprezentowały naszą szkołę na regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Neurologicznego „ Brain Bee”. Konkurs, który organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”, pomimo trudnej tematyki, cieszy się wśród uczniów dużym zainteresowaniem. Uczennice wygrały eliminacje szkolne wykazując się szeroką wiedzą z zakresu neurologii. Należy podkreślić, że konkurs ma rangę międzynarodową, dlatego w etapie regionalnym wymagana była bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Dlatego uczennice przygotowując się do zawodów cześć wiedzy zgłębiały czytając literaturę fachową w tymże języku. Konkurs ma na celu motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurologii.

W tym roku hasło przewodnie konkursu Brain Bee

“We Build Better Brains to Fight Brain Disorders”

Opiekunem uczennic była dr Urszula Janicka