W dniach 10 i 11 lutego 2018 r., w eliminacjach  okręgowych Olimpiady Geograficznej w Legnicy wzięli udział uczniowie Nel Faltyn z klasy II a oraz Jakub Soja z klasy III e.  Olimpiada  ma długie tradycje i dwóch ważnych patronów. Oprócz Ministerstwa Edukacji Narodowej jest nim Polskie Towarzystwo Geograficzne, które w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Przypomnieć jednak należy, że oboje uczniowie, żeby wystartować w trzygodzinnym sprawdzianie wiedzy na etapie okręgowym, napisali prace badawcze. Nel była autorką opracowania „Syców – miasto na granicy dwóch województw”; Jakub- „ Gmina Dobroszyce- urodzajny raj czy jałowy nieużytek ?”. Praca Jakuba Soji była bardzo wysoko oceniona. Z okazji 80-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Gleboznawczego postanowiono nagrodzić prace dotyczące tematyki gleboznawczej. Analizowano najlepsze wytwory uczniów ze wszystkich województw i wyłoniono laureata. Jest nim Jakub Soja, któremu przyznano za wspomnianą pracę I miejsce w kraju. To ogromne wyróżnienie i sukces naszego ucznia. Oprócz gratulacji z rąk wielu pracowników naukowych, już wkrótce opracowanie doczeka się publikacji. Gratulujemy uczestnikom !!!

Link do konkursu na najlepszą pracę

Opiekunem uczniów była I. Przyłęcka