Jury 19. Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w składzie: Roman Kołakowski – przewodniczący, Roma Warmus, Izabela Cywińska-Łomżyńska, Piotr Dąbrowski, po wysłuchaniu w dniu 14 kwietnia 2018 roku 23 zakwalifikowanych do finału uczestników, postanowiło przyznać II miejsce w konkursie uczennicy Naszego Liceum – Natalii Banaś za dobór repertuaru, oryginalność interpretacji i walory głosowe!!! Natalia nadała niepowtarzalny klimat tekstom: Schulz Jacka Kleyffa i Ja nie lubię feministek Igora Jaszczuka, a na gitarze towarzyszył jej Oskar Legner – uczeń kl. 3a.

            Ogólnopolski Festiwal Interpretacji Piosenki Aktorskiej stanowi efekt połączenia takich dziedzin sztuki jak muzyka i teatr. Impreza ma na celu popularyzację piosenki aktorskiej oraz promocję młodych talentów poprzez wyłonienie najbardziej uzdolnionych aktorsko i wokalnie uczestników. Adresowana jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i wyższych uczelni. Wykonawcy kwalifikują się do konkursu na podstawie nagrań, a podczas prezentacji wykonują dwie piosenki z towarzyszeniem żywego akompaniamentu.

Natalia i Oskar chociaż poruszają masy, to nie tworzą dla popkultury. Nie od dziś zachwycają nas swoim talentem, umiejętnościami i indywidualnym spojrzeniem na tekst. Życzymy im kolejnych sukcesów!!!