6 marca we Wrocławiu odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie. Konkurs ma na celu rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi i w tym roku szkolnym, w ramach VI edycji, pytania konkursowe dotyczyły Szwajcarii. W zawodach regionalnych udział wzięły drużyny szkół ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Naszą szkołę reprezentował team w składzie: Krzysztof Cichecki, Jakub Mielczarek, Damian Szuster, którzy są uczniami klasy 3a. Dzięki ogromnej wiedzy oraz wysokim umiejętnościom językowym nasi licealiści pokonali wszystkich uczestników i zajęli I miejsce w regionie, a tym samym zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego.  Finał odbędzie 7 czerwca w Krakowie i już teraz trzymamy kciuki za naszą drużynę.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem p. Katarzyny Niesobskiej-Łacny.

/Fot. PSNJN/