24 czerwca 2017 r.  w auli Wydziału Nauk Biologicznych odbyło się uroczyste zakończenie programu edukacyjnego „ Mój Pierwszy Uniwersytet”.    Celem projektu było pogłębienie zainteresowań i wiedzy przyrodniczej uczniów oraz przybliżenie zagadnień, którymi współcześnie zajmują się naukowcy. Projekt miał także na celu zapoznanie uczniów z zasadami funkcjonowania szkoły wyższej. Wykład „Bioremediacja – ekologiczne techniki rekultywacji środowisk”, który  wygłosiła dr Katarzyna Guz-Regner z Zakładu Mikrobiologii zakończył cykl zajęć, które prowadzili  nauczyciele akademiccy Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowali oni dla uczestników interesującą ofertę zajęć laboratoryjnych, terenowych, warsztatów i wykładów.

Uczestnikami projektu byli uczniowie klasy Ic i Id o profilu biologiczno-chemicznym:  Jakub Heliński, Kornel Jarosz, Kamil Juchniewicz, Agata Marszałek, Bartosz Mazurkiewicz, Weronika Piechowiak, Oliwia Powąska, Piotr Sakowski , Wiktoria Stempin, Julia Wolska, Agnieszka Zobek.

Za aktywne uczestnictwo w zajęciach otrzymali dyplomy oraz możliwość  zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego (Wieży Matematycznej).

Koordynatorem programu z ramienia Uniwersytetu Wrocławskiego była dr Anna Kędziora, natomiast  I LO reprezentowała dr Urszula Janicka.