Wrześniowe święto poświęcone patronowi naszej szkoły to już tradycja. W tym roku z racji „epidemicznych okoliczności” miało ono nieco inny przebieg niż zazwyczaj. Nie odbył się artystyczny happening poświęcony „Naszemu Poecie”. Z tego corocznego wydarzenia udało nam się „ocalić” rytuał sadzenia róży w znajdującym się przed budynkiem szkoły ogrodzie Słowackiego. Przedstawiciele klas pierwszych, kontynuując dzieło poprzednich roczników, przez ten symboliczny gest zostali włączeni do naszej szkolnej społeczności. W tym dniu został też rozstrzygnięty – ogłoszony wcześniej, konkurs na urodzinową kartkę z życzeniami dla romantycznego wieszcza. W konkursie wzięła udział cała społeczność szkolna, czyli wszystkie klasy. Prace w formie plakatu zostały wyeksponowane na drzwiach sal lekcyjnych, a ich oceny dokonało powołane w tym celu jury, składające się z p. wicedyrektor Katarzyny Niesobskiej – Łacny, p. bibliotekarki Marty Faigi, pedagoga szkolnego p. Katarzyny Wyżyn  oraz polonisty p. Aleksandra Radzyniaka. Przy ocenie prac brano pod uwagę m.in. ich związek z tematyką urodzinową, oryginalność pomysłu, technikę wykonania oraz walory estetyczne.

Jak się okazało, efekty Waszej pracy przerosły najśmielsze oczekiwania pomysłodawców konkursu i potwierdziły twórcze podejście do „urodzinowego” projektu. Uzmysłowiły jury, jak wiele wspaniałych talentów posiadacie i jak potraficie je, pracując w zespole, wykorzystać. Ale też z tego faktu wnikał jeden, poważny kłopot sprowadzający się do odpowiedzi na pytanie, komu przyznać nagrody. Gdyby użyć sportowej metafory, wbiegliście niemal jednocześnie na metę, a o zwycięstwie zadecydował zapis fotokomórki.  A zatem „fotokomórka” w postaci jury po dyskusji i zliczeniu przyznanych punktów orzekła, że I miejsce zajęła klasa IIC, II miejsce – IIA, III miejsce – ID. Wszystkim klasom gratulujemy, a nagrodzonym gratulujemy trochę bardziej. Słowacki, gdyby żył, byłby z Was dumny! Wręczenie nagród odbędzie się podczas uroczystego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.