W sobotę  2.09.2017r. w budynku Biblioteki i Forum Kultury przy ulicy Reja w Oleśnicy  uczniowie i nauczyciele I LO wzięli udział w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Akcja wspólnego czytania arcydzieł literatury polskiej zainicjowana została w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Od tego czasu pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbywa się Narodowe Czytanie. W tym roku wybrano dramat Stanisława Wyspiańskiego Wesele. Utwór jest barometrem, który o każdej porze wskazuje w Polsce pogodę. Nieustannie winniśmy odpowiadać sobie na pytanie: „Co tam, panie, w polityce?”. Oceniać, kto się „boi we wsi ruchu”, a kto twierdzi, że „chłop potęgą jest i basta”. Komu został ofiarowany złoty róg, a kto go postradał. Który z dziennikarzy „mąci wodę” błazeńską laską i którego z notabli „pali pieniążek moskiewski”. Bo „Wesele” nie traci swej aktualności, dzieje się dziś. Bo „to Polska właśnie”!

Galeria  zdjęć  MojaOleśnica  Oleśnica24

Wśród czytających znaleźli się również uczniowie naszego Liceum: Pamela Głowińska i Jakub Jędrusiak z klasy 3c, Martyna Kras i Gabriela Stala z kl. 2e oraz Remigiusz Kras i Grzegorz Noworyta z kl. 1a.

Było pięknie i emocjonująco! Już dziś zapraszamy na kolejną edycję.

Opiekunami uczniów były p. Małgorzata Dąbrówka,  p. Marta Faiga i p. Justyna Krupka