Dnia 16.09.2018r. nad stawami miejskimi w Oleśnicy, odbyły się VIII PRZEŁAJOWE MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA W NORDIC WALKING, organizowane przez Stowarzyszenie Oleśnicka Strefa Nordic Walking.

Na zawodach nie zabrakło reprezentacji z I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy, których opiekunem była p. Marta Imiela.

Wystartowało aż 14 uczniów z naszej szkoły:

1. JULIA DYLEWSKA 1A

2. ALICJA NĘDZIA 1A

3. LAURA ŚWIERCZYŃSKA 1A

4. ZOFIA WOŹNIAK 1A

5. MARTYNA TYBINKA 1C

6. PATRYCJA KLEK 2B

7. MAGDALENA MAJKOWSKA 2B

8. NATALIA BIEKAŁA 3C

9. JAKUB HELIŃSKI 3C

10. KORNEL JAROSZ 3C

11. ALEKSANDRA LOREK 3C

12. DOMINIKA JANICKA 3C

13. JULIA MARCZEWSKA 3C

14. MAJA MALCZYSZYN 3C

Uczniowie wystartowali w kategorii Młodzież Szkolna na dystansie 2,8km.

Na podium stanęli:

DZIEWCZĘTA

Laura Świerczyńska zajmując II miejsce ze świetnym czasem 21:29; tuż za podium, na IV miejscu, również z bardzo dobrym czasem 21:50, znalazła się uczennica Maja Malczyszyn.

CHŁOPCY

Jakub Heliński zajmując II miejsce z rewelacyjnym czasem 19:02 (zabrakło 1 sekundy do rywala), oraz Kornel Jarosz plasując się na miejscu III z czasem 20:58.

Wszystkim zawodnikom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Nie możemy również zapomnieć o wspaniałych wolontariuszach z naszej szkoły, którzy od wczesnych godzin porannych do zakończenia imprezy, pod bacznym okiem p. Anetty Adamczuk, pomagali organizatorom imprezy.

WOLONTARIUSZE:

Kamila Bojankiewicz 3D, Sabina Jędrusiak 3D, Natalia Bogucka 3D, Anna Łacna 3D, Marcelina Chirowska 3D, Paulina Partyka 2B, Julia Procajło 3D, Kamila Krzesak 3A, Maja Reda 1C, Maria Jaworska 1C, oraz niezastąpiona WERONIKA PIECHOWIAK 3D.

Ogromne podziękowania dla NASZYCH ZAWODNIKÓW oraz WOLONTARIUSZY!