W ramach Festiwalu Nauki i Dnia Otwartego zaplanowanych na dzień 18. maja 2018 r. w naszym liceum, panie Joanna Wołoszczak i Renata Krzekotowska z Urzędu Skarbowego w Oleśnicy przeprowadzą drugą turę warsztatów  szkoleniowych dla uczniów klas pierwszych i gimnazjalistów. Celem warsztatów będzie doskonalenie umiejętności elektronicznego wypełniania i wysyłania deklaracji podatkowych systemem e – Deklaracje Ministerstwa Finansów.

Pierwsze zajęcia szkoleniowe o tej tematyce dla uczniów klas Ic i Id, z uwagi na kończący się okres rozliczeniowy podatków, odbyły się w dniu 6. kwietnia 2018 r. Panie reprezentujące Urząd Skarbowy w Oleśnicy, obok nauki i wskazówek praktycznych, poszerzyły wiedzę młodzieży dotyczącą podatków. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się jak rozliczać podatki dochodowe od osób fizycznych i przesyłać deklaracje podatkowe drogą elektroniczną. Zadawali pytania m.in. o ulgi podatkowe, z których mogą korzystać podatnicy,  możliwość i sposób przekazania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego oraz  podatek VAT.

Opiekunem licealistów w czasie zajęć była nauczycielka podstaw przedsiębiorczości p. Bożena Dziedzic.