Warsztaty Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych

Na przełomie września i października w I LO odbył się cykl spotkań z przedstawicielem Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych, panem dr Adamem Cianciarą.

Wzięły w nim udział dwie klasy o profilu humanistycznym: 2c i 3c. Uczniowie mogli skorzystać zarówno z ciekawych i praktycznych warsztatów z zakresu negocjowania oraz podejmowania decyzji w sytuacjach trudnych, jak i interesujących wykładów na temat konfliktu izraelsko- arabskiego oraz zagadnień europejskich. Stanowi to istotne wsparcie w procesie edukacyjnym, ponieważ poruszone problemy są częścią programu nauczania zarówno wiedzy o społeczeństwie, jak i geografii.

Uczniowie mieli także możliwość wykazać się aktywnością podczas dyskusji dotyczącej granic Europy oraz solidarności europejskiej. Opinie i komentarze uczestników dowodzą, że warto było wziąć udział w przedsięwzięciu.
Całość zorganizowała i koordynowała dr Anetta Grzesik- Robak