7 i 8 grudnia odbył się Wielki Finał akcji Szlachetna Paczka, ponad 14 tysięcy polskich rodzin otrzymało tysiące paczek przygotowywanych przez innych. W tym roku do akcji przyczyniliśmy się również My! Społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy postanowiła zrobić paczkę dla Pani Małgorzaty i dwójki jej dzieci – Marka i Julki. Pani Małgorzata, mimo trudności nie poddaje się, a wszystko co robi, robi z myślą o dzieciach i lepszej przyszłości dla nich. Rodzina uwielbia spędzać czas razem, przede wszystkim wychodzącą na spacery i wykonując rożnego rodzaju prace plastyczne wieczorami. Pani Małgorzata powtarza, że motywują ją najbardziej dzieci. To dla nich cały czas walczy i stara się o lepsze jutro. Dzieci są cudowne, uśmiechnięte i bardzo zżyte z mamą. Niestety sytuacja materialna  rodziny jest ciężka, dlatego postanowiliśmy wspomóc rodzinę. W paczkach przygotowanych przez uczniów naszego Liceum znalazły się artykuły żywnościowe, środki higieny oraz artykuły papiernicze. Ponadto klasa IIIB zakupiła zabawki dla dzieci, a klasa IIID drobny upominek dla pani Małgorzaty. Zorganizowaliśmy również zbiórkę pieniężną, dzięki której udało się zakupić buty zimowe dla dzieci, garnki oraz słodycze dla dzieci . Dzięki rodzicom udało się zebrać jeszcze większą sumę pieniędzy, a także obdarować dzieci kilkoma innymi prezentami. Również dzięki rodzicom jednego z uczniów udało się spełnić jedno z marzeń pani Małgorzaty. Rodzice podjęli się zrobienia oraz zamontowania mebli kuchennych w nowym mieszkaniu rodziny. Łącznie udało nam się zrobić 19 paczek, które ucieszyły rodzinę i sprawią, że ich Święta będą równie dobre i wspaniałe jak nasze!

W imieniu Szlachetnej Paczki, rodziny Pani Małgorzaty oraz swoim chciałbym serdecznie podziękować całej społeczności! W szczególności chce podziękować rodzicom, którzy błyskawicznie włączyli się w akcje i wsparli Samorząd Uczniowski. Państwa mobilizacja oraz organizacja znacznie ułatwiły wolontariuszom pracę. Specjalne podziękowania należą się także rodzicom jednego z naszych uczniów, którzy postanowili zrobić oraz zamontować meble kuchenne do nowego mieszkania pani Małgorzaty. Oczywiście nie możemy również zapominać o uczniach szkoły, którzy wykazali się świetną organizacją oraz cudownym nastawieniem przygotowując w swoich klasach paczki. Dziękujemy również nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wsparcie, w szczególności dziękujemy pani Marcie Faidze za pomoc. Jako Rejon Oleśnica chcielibyśmy również podziękować za zakup papieru do pakowania prezentów oraz za pomoc samych uczniów, którzy pomagali pakować paczki.

W imieniu swoim oraz wszystkich wolontariuszy życzymy Wam najcudowniejszych Świąt Bożego Narodzenia. Oby ten magiczny czas Wam służył i oby dobro, które przekazaliście do Was wróciło!

Marysia Jaworska, IIC