I Liceum w Oleśnicy po raz kolejny szeroko otworzyło swoje drzwi dla wszystkich chętnych do bliższego poznania szkoły! Tym razem jednak… uczniowie klas ósmych i ich rodzice odwiedzili Słowaka nie wychodząc z domu! Wydarzenie odbyło się w sobotę 16 maja na żywo, na kanale YouTube I Liceum, oraz na szkolnym Facebooku.

Niecodzienny Dzień Otwarty przygotowali:

  • członkowie Samorządu Uczniowskiego – Marysia Jaworska, Miłosz Żurawski, Ada Szwabińska
  • radni Młodzieżowej Rady Miasta – Maciej Łacny, Maja Reda, Wiktoria Mróz
  • nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice – p. Katarzyna Wyżyn, p. Marta Faiga, p. Katarzyna Śliwińska, p. Karina Przybyła, p. Paweł Weliczko, p. Justyna Wiśniewska oraz p. Dariusz Mróz.

Wydarzenie poprowadziły dyrektor Marzena Helinska oraz wicedyrektor Katarzyna Niesobska – Łacny.  

Transmisja dostępna jest pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=4q9CwrFHZe8

Nagranie obejmuje prezentację oferty edukacyjnej liceum oraz procedur rekrutacyjnych w tym terminów i sposobów składania dokumentów do szkół ponadpodstawowych. Dodatkowo materiał podzielony tematycznie zamieszczono na stronie szkoły  http://lo1.olesnica.pl/ w zakładce Dla Kandydata.  W niezwykle barwny i ciekawy sposób o swojej szkole opowiedzieli nauczyciele oraz uczniowie. Uzupełnieniem całości były filmy prezentujące życie szkoły nie tylko z perspektywy szkolnych ławek, ale również ciekawych wydarzeń artystycznych, sportowych, szkolnych wycieczek czy wreszcie zajęć na terenie wyższych uczelni. Były emocje i mnóstwo dobrej energii. Nie zabrakło odpowiedzi na pytania, które uczniowie klas ósmych i ich rodzice zadawali w czasie transmisji na czacie lub wcześniej pisząc na adres lo1@olesnica.pl.  Jedynka kolejny raz udowodniła, że nie boi się wyzwań, lubi przecierać edukacyjne szlaki i chętnie sięga po nowoczesne technologie.