W dniach 24 i 26 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs organizowany wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy i Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu corocznie cieszy się zainteresowaniem uczniów. Tegoroczna tematyka dotyczyła konformizmu, efektu czystej ekspozycji, izolacji sensorycznej oraz teorii samokontroli i reaktancji. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowały: p. Katarzyna Wyżyn- pedagog szkolny, psycholog, Paulina Jelonek i Wiktoria Wrońska z klasy 2c wraz z p. Martą Faigą – opiekunem uczestniczek konkursu.  Paulina Jelonek i Wiktoria Wrońska z klasy 2c zajęły II miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy.