Karpacz to jeden z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych południowo-zachodniej Polski, który mimo powstania tu w ostatnich latach znacznych rozmiarów obiektów, nadal zachował kameralną atmosferę górskiego kurortu. To tutaj na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego w Ekologicznej Stacji Storczyk uczniowie klasy IIB spędzili 2 dni października.

W trakcie pobytu odwiedzili Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie zapoznali się ze specyfiką Karkonoszy, z ich wyjątkowymi wartościami przyrodniczymi, z zasadami zachowania bezpieczeństwa w górach. Największe zainteresowanie wzbudziła wirtualna makieta przedstawiająca m.in. kotły polodowcowe,  torfowiska, faunę i florę gór, lasy, zjawiska przyrodnicze i wielostronny wpływ człowieka na góry.

Wspaniały przewodnik Edyta Urbaniak zapoznała młodzież z historią Karpacza i okolic oprowadzając po urokliwych zakątkach tego miasta. Natomiast pod opieką p. Andrzeja Stefanowicza miłośnicy pieszych wycieczek, czyli cała IIB udała się na szlak prowadzący na najwyższy szczyt Karkonoszy Śnieżkę. Idąc w góry trzeba uwzględnić szybkie zmiany pogody w tej okolicy. W naszym  przypadku zmagaliśmy się tylko z silnym wiatrem.

Opiekunkami były: Urszula Janicka i Ewa Świerczyńska.