XI Festiwal Talentów „Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty! Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!”

21 marca 2018 r. jedenasty już raz spotkaliśmy się w Bibliotece i Forum Kultury  z okazji Festiwalu Talentów. Że będzie dobrze, wiedzieliśmy od pierwszych chwil, gdy usłyszeliśmy wstępne takty muzyki, a potem zwrotka za zwrotką, taniec za tańcem, słowo za słowem… wciągani byliśmy w świat zabawy, w której sceniczne obrazy zmieniały się za szybko, byśmy choć trochę zdążyli się nimi znudzić.

Galeria zdjęć

Zatem podziwialiśmy  pięknie płynącą melodię i pewną wirtuozerię w głosie Przemka Płuciennika z kl.1a, Marceliny Pluty z kl.2c i Aleksandry Nawrot z kl.1d. Oklaskiwaliśmy precyzję, sprawność ruchów i kondycję zaprezentowaną przez Maję Woźniak i Paulinę Partykę z kl.1b.  Rozsmakowywaliśmy się w pełnym dramatyzmu wykonaniu piosenki „Skyfall” przez Damiana Szustera ucznia kl.1a. Zachwyciliśmy się, gdy Jakub Lucer z kl.1c – entuzjasta beatboxu- zaprezentował nam głęboki gardłowy bas. Z krzeseł poderwała nas brawurowa gra na perkusji w wykonaniu Krzysztofa Sobieli z kl.1a, któremu na gitarze, gościnnie, towarzyszył Andrzej Szenajch – założyciel i gitarzysta takich zespołów jak Hammer, Mistress, Wild Thing” oraz kipiąca energią perkusyjna interpretacja Overture 1928 Radka Jaszczyszaka i mocne uderzenie Wiktora Szpaka z kl. 3b. Poddaliśmy się wybuchom ludzkiej wesołości, kiedy Aleksander Kaczmarski z kl.2c brylujący w stand- upie, pozwolił nam zajrzeć w swoje niecodzienne spostrzeżenia, przemyślenia i obserwacje. Kolejny raz upajał nas czarowny głos i kreatywna interpretacja Natalii Banaś z kl.2a. W zadumę wprowadziła nas Małgosia Huk z kl.2c, wykonując na fortepianie utwór Franciszka Kuhlau. Spory ładunek emocjonalny, ale różnorodną skalę i charakter podarowały nam występy zespołów:  klasa 2e, która wykonała piosenkę I see fire, Patryk Słota z zespołem w składzie: Oskar Legner 3a  (gitara), Remigiusz Kras 2a (bas), Radosław Jaszczyszak 1d (perkusja), Laura Wilkowiecka 2b (skrzypce) oraz taneczny pokaz klasy 3e. Zaimponowały nam skoczne nutki akordeonistów- Kacpra Tomaszewskiego i Szymona Śliwińskiego z klasy 1a. Mieliśmy też okazję podziwiać widowisko par excellence aktorskie- występ Odysei Umysłu w składzie: Pamela Głowińska, Jakub Jędrusiak,  Dorota Lewicka- uczniowie kl.3, Julia Mroczkowska (z II LO), Karol Skalny, Damian Wójcik, Wiktoria Wójcik (z Zespołu Szkół Plastycznych we Wrocławiu). Swoją działalnością pochwaliło się również Stowarzyszenie Evviva l’arte i przedstawiło trailer przygotowywanego właśnie filmu. A zręcznie wybrnąć z niezręcznej sytuacji potrafili prowadzący- Marta Kaczmarz i Norbert Gajek uczniowie kl.1a, którzy od samego początku do samiuteńkiego końca trzymali odpowiedni rytm działań i z poświęceniem wypełniali swe sceniczne obowiązki.

Publiczność – ta, która sama młodością była i ta, która młodości by chciała, mogła także podziwiać wystawę prac plastycznych: Pauliny Wrzesińskiej  z kl.2a, Weroniki Pitry z kl.1c, Vanessy Rozmarynowskiej z kl.1a oraz wystawę zdjęć Kai Jędryczko z kl.1c.

Było lekko, zabawnie i … warsztatowo imponująco. Dziękujemy!

Dobrymi duchami Festiwalu były panie: Agnieszka Tekień, Małgorzata Dąbrówka – Poszwa, Marta Faiga, Justyna Krupka i Karina Przybyła.