19 czerwca zakończył się rok szkolny 2018/2019. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczysty apel i Gala Słowaka, w których wzięli udział: Starosta Oleśnicki Jan Dżugaj, Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Małgorzata Iwańska, przedstawiciel Rady Rodziców Sylwia Sendek, Dyrektor Marzena Helińska, Wicedyrektor Katarzyna Niesobska- Łacny. Pani Dyrektor wraz ze Starostą wręczyli uczniom świadectwa z wyróżnieniem oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

 Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

z klasy 1a

Wiktor Adamczyk,Mateusz Chodyń, Maciej Danik, Jakub Dryka, Grzegorz Hołuj, Filip Linkowski, Alicja Nędzia, Mikołaj Oganiaczyk, Krzysztof Orlikowski, Adam Paliszek-Saładyga, Anna Radajewska, Bartłomiej Ruszaj, Maria Jaworska

z klasy 1b 

Anna Mazur, Piotr Janik, Emil Wojtkowicz, Natalia Terlecka, Kamil Wojcieszak, Szymon Rogaczewski

z klasy 1c

Monika Bagan, Emilia Golimowska, Julia Klimkowska, Gabriela Palacz, Zuzanna Polańska, Sebastian Sattler, Zuzanna Stobracka, Martyna Tybinka, Martyna Żarnicka

Z klasy 2a

Aleksandra Machelak, Damian Szuster

Z klasy 2b

Monika Gwiazdowska, Patrycja Klek, Kacper Kokornarczyk, Bogumiła Marczewska, Hanna Sobkowiak

Z klasy 2c

Wiktoria Wołoszyn

Z klasy 2d

Julia Bernacka, Małgorzata Dyzio, Klaudia Lorek, Kamila Szmalec

Wyróżnienie za 100 % frekwencję na zajęciach szkolnych otrzymali:

z klasy 1a: Adam Paliszek Saładyga

z klasy 1c: Monika Bagan i Sebastian Sattler

z klasy 2b Bogumiła Marczewska

Podziękowania ze szczególne zaangażowanie w życie szkoły i reprezentację  w środowisku lokalnym otrzymali:

Szkolny Poczet Sztandarowy:

Kamila Serwata i Wiktoria Kowalska I c, Karol Kaczkowski Ib

Damian Szuster z kl. 2a , Maja Reda 1c  i Nicola Górska kl. 1c

Prezydium Samorządu Uczniowskiego:

 Maja Reda,  Jagoda Korzeniowska,  Jakub Omiecina oraz opiekun Anetta Adamczuk

Młodzieżowa Rada Miasta:

Alicja Śliwińska, Wiktoria Mróz i  Maciej Łacny

Gratulacje za uzyskanie mandatu Młodego Posła w ramach XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży otrzymali:

Maja Reda, Wiktoria Kowalska, Wiktoria Mróz, Zuzanna Polańska, Martyna Tybinka, Natalia Adamska, Gabriela Palacz, Maciej Łacny, Hubert Machnik z klasy Ic oraz  Maria Jaworska z kl. 1A   oraz opiekun Anetta Grzesik-Robak

Za uczestnictwo w olimpiadach i konkursach przedmiotowych gratulacje odebrali:

-Damian Szuster- laureat Olimpiady Geograficznej i II Powiatowych Mistrzostw Matematycznych, Do Olimpiady geograficznej przygotowywała Damiana p. Izabela Przyłecka. 

– Jan Czechowski, Damian Szuster brali udział w Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii- etap wojewódzki – i zdobyli 7. miejsce w województwie) Opiekunem był p. Krzysztof Szymański

-Bogumiła Marczewska z klasy IIb wzięła udział  w XXIII Olimpiadzie o Żywieniu i Żywności 

-w  Międzynarodowy Konkursie Neurobiologicznym Brain Bee naszą szkołę reprezentowała Agnieszka Sikora z klasy IIb,

-Kaja Buła z klasy IIc  reprezentowała szkołę  w XXXIV Olimpiadzie Ekologicznej

 – za udział w Konkursie Eco Planeta:

Dariusz Krystek, Aleksandra Kasprzyszak, Patrycję Klek, Julia Klimkowska

Opiekunem uczniów była p. dr Urszulą Janicką

Kamila Szmalec z kl.2 d (za zajęcie 1. miejsca)  i Piotr Janika  z kl. 1b (za zajęcie 3. miejsca)  w VI Międzywojewódzkim konkursie Wiedzy o Historii i Kulturze Żydów. Opiekunem była p. Bożena Dziedzic.  

 – Jan Czechowski, Krzysztof Cichecki zajęli  I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Scrabble tournament  opiekunem –była p. Magdalena Czarkowska

– Dariusz Krystek z kl. II d wziął  udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności,  opiekun- p. Izabelą Przyłęcką.

– Uczniowie , którzy wzięli udział w konkursie matematycznym Kangur :Jakub Dryka  kl 1a, Bartłomiej Ruszaj, kl 2a Marcin Gnap, Kinga Fajkowska  opiekunem p. Agnieszka Abramowicz  oraz z kl 2b Damodar Szuwalski opiekun p. Joanna Siedlecka.

– W konkursie poetyckim „Z poezją na mury”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Evviva l’arte i I LO w Oleśnicy tytuł laureata zdobyli uczniowie: Damian Raczkowski, kl. IIIB,  Magdalena Majkowska kl. IIB i Bartosz Tobiasz, kl. IIIA. W konkursie  udział wzięli także Paulina Szatkowska, kl. IIIE i Kornelia Droga, kl. IIB.

Opiekunami byli p. Małgorzata Dąbrówka oraz  p. Marta Faiga.

– W Szkolnym Konkursie wiedzy o Ewangelii według św. Mateusza

I miejsce zajęła Julia Bernacka, kl. 2d

II miejsce  Kacper Tomaszewski, kl. 2a

III miejsce Aleksandra Nawrot, kl. 2d

Opiekunem był ks. Teodor Sawielewicz

-W konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski na najlepsze stoisko XVII Jarmarku Bożonarodzeniowego nagrodę otrzymała klasa II d.

Pani dyrektor wraz z panią Małgorzatą Iwańską wręczyła certyfikaty uczniom klasy Ia, którzy  uczestniczyli w warsztatach z robotyki prowadzonych przez Pana Łukasza Leśniaka z „General Robotics” oraz uczniom II B za udział w projekcie edukacyjnym „Ciekawa Biochemia” organizowanym przez Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Uczniowie otrzymali również dyplomy za rywalizację sportową . 

Zakończenie roku szkolnego to również okazja, aby podziękować rodzicom, którzy szczególnie wspierali naszą szkołę swoim zaangażowaniem i wszechstronną pomocą. Ogromne podziękowania dla:

Z kl. 1a –   p. Jacka Linkowskiego

Z kl. 1b  p. Marcina Bielawskiego  oraz p. Edyty Ropuszyńskiej – Surmy, p. Agnieszki Cebo – Brożek.

z kl. 1c: p.Piotra Redy oraz  p. Arkadiusza Kowalskiego

z kl. 2a  p. Sylwii Sendek, p, Katarzyny Tomaszewskiej, p. Ewy Włodarczyk, p. Justyny Wiśniewskiej, p. Magdaleny Wajerowskiej, p. Moniki Śliwińskiej, p.Magdaleny Cygan i p.Adamowa Piaseckiego

z kl. 2b:  p.  Magdaleny Hańczyńskiej-Kwaśny,  p. Alicji Skadorwy, p.  Jerzego Sikory , p. Krzysztofa Sobkowiaka

z kl. 2c   p. Danuty Kwiatkowskiej-Homińskiej oraz p. Katarzyny Terki

z kl.2d  p.  Joanny Michalik, p. Lucyny Orzechowskiej, p. Izabeli Smolak oraz p. Macieja Gawlika

GALA SŁOWAKA

Ideą konkursu jest wyróżnienie utalentowanych uczniów I Liceum i podziękowanie im za pracowitość oraz umiejętność wykorzystywania swoich zdolności. Nagrody w kategoriach: humanista, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, przyjaciel szkoły, sportowiec, artysta, samorządowiec, wolontariusz, słowak dla klasy, przyznaje Kapituła na wniosek wychowawcy klasy po rekomendacjach nauczycieli przedmiotowców

Uzyskanie Nagrody Słowaka jest wynikiem całorocznych naukowych bądź artystycznych osiągnięć uczniów.

Laureatką Nagrody Słowaka w kategorii NAUKI ŚCISŁE została Agnieszka Jażdżewska

Nagrodę Słowaka w kategorii NAUKI PRZYRODNICZE otrzymał Damian Szuster

Laureatem Nagrody Słowaka w kategorii HUMANISTA został  Piotr Janik

Statuetkę Nagrody Słowaka w kategorii SPORTOWIEC otrzymała Hanna Sobkowiak

Statuetkę Nagrody Słowaka w kategorii  ARTYSTA   otrzymał 

Radosław Jaszczyszak

Laureatem Nagrody Słowaka w kategorii SAMORZĄDOWIEC został

Maciej Łacny

Nagrodę w kategorii  Wolontariusz otrzymał Radosław Jaszczyszak

Nagrodę w kategorii  Słowak dla klasy otrzymała KlASA 2D

Słowaka w kategorii  PRZYJACIEL SZKOŁY otrzymał  Pan Sławomir Piechota – poseł na Sejm RP

 Uroczystość przygotowały p. Katarzyna Niesobska-Łacny i p. Anetta Adamczuk.

 Galeria