„Nauczyciel, który potrafi wzbudzić wyższe uczucia dla jednego choćby dobrego czynu, jednego dobrego wiersza – osiąga więcej aniżeli ten, który zapełnia naszą pamięć nieskończonymi rzędami przedmiotów naturalnych, sklasyfikowanych pod względem nazwy i kształtu”. Słowa Johanna Wolfganga von Goethego niech będą wstępem do tych wyjątkowych podziękowań oraz życzeń.

Szanowni Państwo!

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu pamiętamy o naszych nauczycielach, wychowawcach i pracownikach szkoły!

Rok w rok w naszej szkole miały miejsce uroczyste apele, celebrowaliśmy ten wyjątkowy dzień na różne sposoby. Niestety, w czasach pandemii nie możemy obchodzić go tak jakbyśmy chcieli. Tymczasowe zawieszenie działania naszej placówki całkowicie zmieniło nasze plany, lecz tak jak w latach ubiegłych pragniemy złożyć najszczersze życzenia całemu gronu pedagogicznemu oraz pracownikom naszej szkoły. 

Dobry nauczyciel to osoba, która potrafi w przystępny sposób przekazać wiedzę. Dobry nauczyciel to także osoba, która zawsze znajdzie czas na rozmowę z uczniami i wyjaśnianie im wątpliwości, wysłuchanie ich trosk, problemów, czy przeżywanie z nimi radości. Codzienną pracą i postawą wychowawcy kształtują charaktery swoich uczniów, a tym samym przygotowują ich na dorosłe, pełne wyzwań życie. 

Jako uczniowie dziękujemy za okazanie nam empatii, za trud włożony w naszą edukację oraz za wszystkie ciepłe słowa. Jesteśmy wdzięczni za to, że mamy przyjemność współpracować z Nauczycielami, którzy nie tylko w ciekawy i interesujący sposób nas edukują, ale pełnią również rolę przewodnika, osoby wskazującej drogę oraz wspierającej nas na każdym jej etapie. 

Życzymy Państwu wiele satysfakcji z pracy oraz tego, abyście ze swoimi uczniami tworzyli zgrany zespół, oparty na wzajemnym szacunku. 

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego 

im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy