Zakończenie roku szkolnego 2021/202224 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczysty apel oraz Gala Słowaka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pan Stanisław Stępień Wicestarosta Oleśnicki,  prof.  Sławomir Berski – Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, pan Andrzej Fischer – Przewodniczący Rady Rodziców, pani Dobromira Myszakowska,  sędzia  Wydziału Karnego Sądu Okręgowego we Wrocławiu, pani Dominika  Myszakowska-Kaczała  prawnik, specjalista  ds. prawa konsumenckiego i postępowania cywilnego, pani Izabella Zelinka-  Stankiewicz architekt,  członek zarządu biura projektowo architektoniczno-urbanistycznego PLANART, pan Marek Bartosiewicz –  przedsiębiorca, pasjonat sportu, wolontariusz organizujący  pomoc dla uchodźców- obywateli Ukrainy.

 Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 1a – średnia klasy 4,42

Rajch Hubert (5,27), Kołek Agata (4,8), Kuś Antonina (4,8).

Klasa 1b – średnia klasy 4,35

Honcel Antonina (5,29), Rejak Hanna (5,29), Batog Maciej (5,2), Wolak Amelia (5,07), Leśniewska Amelia (4,87), Nejman Andżelika (4,86), Kochanowska Eliza (4,8).

Klasa 1c – średnia klasy 4,02

Sobański Mirosław (5,53), Wojciechowska Aleksandra (4,8).

Klasa 1d – średnia klasy 4,32

Leszczyński Wiktor (5,14), Łuczkowska Oliwia (5,14), Makarewicz Maja (4,86), Blachnicka Michalina (4,79).

Klasa 2a – średnia klasy 4,26

Darczuk Kajetan (5,57), Persak Bartłomiej (5,21), Raczyński Konrad (5,14), Łuc Jakub (5,0), Orlikowska Katarzyna (4,93), Staniszewski Michał (4,79).

Klasa 2b – średnia klasy 4,46

Pluta Maja (5,31), Budek Katarzyna (5,29), Kamińska Ewa (5,23), Kasprzak Zuzanna (5,21), Letka Julia (5,15), Kopacz Aleksandra (5,08),Głuszek Wiktoria (4,92),  Tomaszewska Natalia (4,92), Kobiałka Wiktoria (4,85), Kądziela Natalia (4,77).

Klasa 2c – średnia klasy 3,87

Gazda Nadia (4,86), Rozdolska Julia (4,86), Bąk Amelia (4,85), Ścibisz Julia (4,79), Palica Sara (4,77).

Klasa 2d – średnia klasy 4,29

Żak Filip (5,0), Helińska Hanna (4,92), Bartecka Jagoda (4,86), Sokołek Amelia (4,79), Pietrzak-Rogala Hubert (4,77), Porębska Magdalena (4,77), Torska Natalia (4,77).

Klasa 3a – średnia klasy 4,36

Plaskota Justyna (5,08), Dziki Hanna (5,0), Śliwiński Bartosz (5,0), Pamuła Martyna (4,93), Szulc Dominika (4,93), Gawrońska Kornelia (4,79), Jaworska Julia (4,79), Sobkowiak Jan (4,79).

Klasa 3b – średnia klasy 4,48

Kurzawa Jakub (5,5), Bober Gabriela (5,08), Misiaszek Igor (5,08), Skowroński Sebastian (5,0), Mazur Małgorzata (4,92), Skiba Wiktoria (4,83), Wolko Aleksandra (4,83).

Klasa 3c – średnia klasy 3,82

Kiraga Michał (4,87), Kowal Dawid (4,86).

Klasa 3d – średnia klasy 4,21

Kobiela Marcelina (5,85), Stępień Laura (4,92), Łącka Sandra (4,77).

 Uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w konkursach:

16 uczniów z naszej szkoły uzyskało mandat Młodego Posła w ramach XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, zorganizowanej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytut Pamięci Narodowej: Kalina Maciejewska (Marszałek SDiM), Hanna Zimny, Tamara Kicuła, Wiktoria Marczuk, Piotr Orłowski, Mateusz Stoparek, Wiktoria Banaś, Julia Rozdolska, Sara Palica, Julia Szeliga, Maria Chirowska, Konrad Raczyński,  Katarzyna Budek, Kinga Wiśniewska, Maja Pluta, Zuzanna Kasprzak.

Jakub Kurzawa z klasy 3B uzyskał l tytuł finalisty 51. Olimpiady Biologicznej i laureata 37. Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

Filip Żyła z kl. 3c uzyskał tytuł Finalisty w Olimpiadzie Wiedzy o III RP.

Marcelina Kobiela z klasy 3D została laureatką 29 edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu życia PCK.

Michał Kiraga kl. 3c zajął  II miejsca w 2.  Ogólnopolskim konkursie Historycznym KATYŃ 2021.

Maja Pluta uzyskała tytuł laureatki w olimpiadzie o Prawach Ucznia zdobywając II miejsce w skali całego kraju.

Igor Misiaszek i  Piotr Jopek z klasy 3B zdobyli tytuły Finalistów w konkursie w dziedzinie chemii „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” 2022.

Martyna Panasik  z kl. 3c zdobyła wyróżnienie w Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra 2021.

Rajch Hubert, Michał Staniszewski  i Wiktoria Skiba uzyskali wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie  KANGUR MATEMATYCZNY.

Bartosz Włodarczyk z klasy 1B uczestnik okręgowego etapu Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee 2022.

Gabriela Bober z klasy 3B uczestnik  etapu okręgowego XXXVII Olimpiady Ekologicznej.

Katarzyna Budek, uczennica klasy 2B i Oliwia Zaręba z klasy 3D uczestniczki etapu centralnego IV Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Ewelina Wiącek, Agata Kołek, Marcelina Kobiela, Daria Jończyk i Wiktoria Skiba uczestniczki V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Pedagogicznej.

Nadia Gazda zdobyła III miejsce w VII Powiatowych Mistrzostwach Językowych w kategorii języka niemieckiego.

Katarzyna Głąbiak zdobyła III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Hiszpańskiego.

Julia Rozdolska zdobyła II miejsce, a Hanna Rejak II miejsce w konkursie szkolnym z języka angielskiego How much do youknowabout the United Kingdom?”

Paulina Antomańczyk zajęła I miejsce, Marcelina Kobiela II miejsce, Julia Rozdolska  III miejsce w szkolnym konkursie poetyckim „Poezją w jesień”.

Wiktoria Jurkiewicz, klasa 1d zajęła I miejsce, a Natalia Kwieciasz II miejsce w szkolnym konkursie „Myśl pozytywnie i wyraź siebie”.

W konkursie  Samorządu Uczniowskiego „Kartka do św. Mikołaja” gratulacje otrzymali: Natalia Tomaszewska, Patrycja Świątek, Jagoda Bartecka, Amelia Sokołek, Oliwia Zaręba.

Za udział w konkursie filmowym „Moja Klasa” nagrody otrzymały: klasa III a za zajęcie II miejsca i klasa III b za zajęcie III miejsca.

W konkursie fotograficznym „Mój Pupil” zwicięzcami zostali Zuzanna Kłosak i kot Grzegorz.

Sportowcy, którzy osiągali sukcesy i godnie reprezentowali naszą szkołę w zawodach to: Balicki Konrad 1a, Bida Bartosz 1a, Terka Karolina 1a, Woźnica Alicja 1a, Chodorowska Lena 1b, Piasecka Milena 1b, Stoparek Mateusz  1c, Teresińska Oliwia 1c, Kasprzak Zuzanna 2b, Kobiałka Wiktoria 2b, Chmielewicz Andżelika 2d, Piasecka Aleksandra 2d, Pietrzak- Rogala Hubert 2d, Dziki Hanna 3a, Firmanty Amelia 3a, Nikody Kacper 3a, Pamuła Martyna 3a, Kicuła Tamara 3c.

Podczas apelu odbyła się również Gala Słowaka. Nagrody otrzymali:

 1. W kategorii: Humanista – Filip Żyła, kl. 3c.

Filip uzyskał w bieżącym roku szkolnym tytuł finalisty centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o III RP. Uczeń konsekwentnie pracuje nad swoim rozwojem naukowym w zakresie nauk społecznych. Uczestniczył w olimpiadzie także w roku ubiegłym, w którym też zdobył mandat posła Sejmu Dzieci i Młodzieży. Do swoich obowiązków podchodzi rzetelnie i odpowiedzialnie.

 1. W kategorii: Poliglota – Hanna Helińska, kl. 2d.

Uczennica jest uzdolniona językowo. W roku szkolnym 2021/2022 uzyskała status finalistki Future Leaders Exchange Program, finansowanego w całości przez Departament Stanu USA całorocznego programu wymiany dla szkół średnich.

Hanna jest jednym z 38 tegorocznych finalistów FLEX Poland, wybranych spośród ok. 3 tysięcy kandydatów. Wyboru finalistów dokonał niezależny zespół amerykańskich ekspertów w dziedzinie edukacji i stosunków międzynarodowych. Selekcja była oparta o analizę osiągnięć, listów rekomendacyjnych, znajomości języka angielskiego oraz stanu zdrowia. Kandydaci musieli przejść trzyetapowy proces rekrutacji, który obejmował: pisanie esejów w języku angielskim (łącznie sześć prac), rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzane w języku angielskim, testy sprawdzające poziom opanowania języka angielskiego (EF SET, ELTiS).

Uczennica jest bardzo aktywna również w konkursach językowych w naszej szkole. Wraz z klasą zajęła I miejsce w konkursach z okazji Dnia Języków Obcych oraz Dnia Życzliwości.

 1. W kategorii: Przyrodnik – Jakub Kurzawa, kl. 3b.

Jakub jest nie tylko pasjonatem nauk przyrodniczych. To uczeń o wielorakich zainteresowaniach i umiejętnościach, inteligentny i błyskotliwy indywidualista, który nie pracuje dla stopni, ale doskonali to, co go pasjonuje. Jego wszechstronne uzdolnienia i pasja biologiczna przyniosły mu w tym roku szkolnym wspaniałe osiągnięcia. Jakub został laureatem XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej oraz finalistą 51. Olimpiady Biologicznej. Każdy z tych konkursów jest bardzo wymagający i przygotowanie się do nich stanowiło nie lada wyzwanie, z którego Jakub wywiązał się znakomicie.

 1. W kategorii: Samorządowiec – Kinga Karolak z kl. 3g.

Kinga jest ponadprzeciętnie zaangażowana w życie społeczne szkoły. W tym roku szkolnym pełni funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego ILO i do swojego zadania podchodzi bardzo sumiennie, z wielkim oddaniem; aktywnie działa na rzecz harmonijnego, ale i urozmaiconego funkcjonowania w szkole społeczności uczniowskiej. Ponadto uczennica angażuje się w rozmaite wolontariaty – współpracowała przy organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tegorocznej akcji Szlachetna Paczka, czy też Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego. Kinga jest też harcerką – przyboczną w 69 DSH „Kilimandżaro”.

 1. W kategorii: Sportowiec – Kacper Kowalczyk z kl. 3g.

Kacper to uczeń o bardzo wysokiej kulturze osobistej, zaangażowany w życie szkoły, uzdolniony ruchowo; rozwija swoje pasje sportowe na zajęciach pozalekcyjnych oraz na zawodach klubowych, osiągając wysokie lokaty.

W bieżącym roku szkolnym uzyskał m.in.:

 • II miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Karate Olimpijskim, w kategorii kumite indywidualne chłopców 2004-2002 r.
 • II miejsce w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w Karate Olimpijskim, w kategorii kata indywidualne chłopców 2004-2002 r.
 • I miejsce (drużynowo) w 25th EuropeanFudokan Karate Championship – Kumite Team, Junior;
 • III miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej Licealiady Młodzieży w Koszykówce Chłopców;
 • III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, w kategorii kumite mężczyzn;
 • III miejsce w Pucharze Polski w Karate 2021 Japan Karate Association, w kategorii kumite mężczyzn 18+.

…a to tylko niektóre z jego osiągnięć. Gratulujemy!

 1. W kategorii: Artysta – Katarzyna Orlikowska, kl. 2a.

Katarzyna w bieżącym roku szkolnym reprezentowała szkołę w rozmaitych konkursach artystycznych, na których też zdobyła znakomite osiągnięcia:

 • wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Artystycznym „Bawimy się lalkami”’;
 • I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wolni od uzależnień”;
 • Tytuł laureata w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Jesienne fantazje”.

Ponadto uczennica miała okazję zaprezentować swoje prace plastyczne podczas szkolnego wernisażu, publikuje je także na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i Instagram.

 1. W kategorii: Wolontariusz – Natalia Schwinge i Zuzanna Paszkowska, kl. 2a

Z inicjatywy uczennic pojawiła się w szkole „Różowa skrzyneczka”, która służy przeciwdziałaniu zjawisku tzw. ubóstwa menstruacyjnego. W związku z tym dziewczęta przeprowadziły też w naszym Liceum kampanię informacyjną – rozwiesiły w szkole własnoręcznie przygotowane plakaty, napisały artykuł na stronę internetową szkoły. 8 marca odbyła się zbiórka funduszy na środki higieniczne, które są od tego czasu systematycznie uzupełniane.

 1. W kategorii: Słowak dla klasy – klasa 3d, wychowawca – p. Anna Płaneta

Uczniowie kl. 3d wyróżniają się kulturalnym zachowaniem w szkole i poza nią, są uczynni, koleżeńscy, bezinteresownie pomagają innym. Cechuje ich uczciwość, życzliwość, tolerancja, empatia. Z szacunkiem odnoszą się do innych osób. Chętnie uczestniczą w pracach na rzecz klasy i szkoły poprzez realizację wielu przedsięwzięć promujących I Liceum Ogólnokształcące. W bieżącym roku szkolnym aktywnie uczestniczyli we wszystkich tegorocznych wydarzeniach, takich jak: Urodziny Julka, Andrzejki w Szkocką Kratę, Dzień Języków Obcych, Szkoła do Hymnu.Przygotowali i poprowadzili apel z okazji pożegnania klas III, uczestniczyli w projektach, takich jak Narodowe Czytanie, Szlachetna Paczka, promowanie czytelnictwa (we współpracy ze szkolną biblioteką – wykonali zdjęcia nawiązujące do okładek lektur). Całą klasą uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Współpracowali z Uniwersytetem Trzeciego Wieku przy realizacji rozmaitych projektów z okazji świąt narodowych. To tylko nieliczne spośród aktywności, w których uczniowie mieli okazję wykazać się sumiennością, solidarnością i umiejętnością współpracy.

 1. W kategorii: Przyjaciel szkoły – Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Nagroda dla Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego jest formą uznania za 15 lat współpracy z naszym Liceum. Kapituła doceniła zaangażowanie pracowników Wydziału Chemii pod kierunkiem prof. Marii Korabik oraz dra Michała Kobyłki w przygotowanie i prowadzenie zajęć laboratoryjnych dla uczniów klas o profilu biologiczno-chemicznych z rozszerzoną matematyką oraz wspieranie szkoły w realizacji wielu cennych  inicjatyw edukacyjnych, np. Dni Nauki.

Serdecznie gratulujemy!

Galeria