W piątek, 23.04.2021 r. klasa 2C miała okazję uczestniczyć w wykładzie prowadzonym przez p. Evelyn Achenbrenner – native speaker języka angielskiego. Zajęcia odbyły się zdalnie, za pośrednictwem aplikacji Teams. Tematem głównym były różnice kulturowe pomiędzy USA a Polską. Nasi uczniowie mieli doskonałą okazję skonfrontować swoje przemyślenia i doświadczenia dotyczące USA współpracując z osobą pochodzącą z Detroit, ale od 6 lat mieszkającą i pracującą w Polsce. Współpracując? Właśnie tak!!! Uczniowie nie tylko słuchali, ale również aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat różnic w polityce, ekonomii czy życiu codziennym. Mieli również szansę przyjrzeć się często źle interpretowanym stereotypom, czy odpowiedzieć na pytanie, co kryje się za często przytaczanym zwrotem – American Dream. Nie zabrakło również pytań i odpowiedzi związanych z najciekawszymi miejscami, które warto zwiedzić w Stanach Zjednoczonych.

Tak więc nie tylko praktyczna nauka języka, ale również jego wykorzystanie w dyskusji, na tematy związane z przedmiotami wiodącymi naszych uczniów były najważniejszymi elementami tego ciekawego warsztatu.

Evelyn Achenbrenner jest pracownikiem Wyższej Szkoły Filologicznej, obecnie Wyższej Szkoły Bankowej – partnera naukowego naszego liceum. W ramach oferty edukacyjnej naszej szkoły, dzięki warsztatom językowym, a także zajęciom z native speakerami języków obcych, klasy językowe mają wspaniałą okazję doskonalić swoje umiejętności, „szlifować język” oraz rozwijać swoje językowe pasje. W warunkach pandemicznych nie mamy możliwości zorganizowania warsztatów w dotychczasowej formie, więc takie  warsztaty online to świetny sposób na urozmaicenie lekcji języków obcych.

Robert Czarkowski

Katarzyna Śliwińska