24 września 2012

W piątek 21 września 2012 r. w ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki grupa uczniów z naszego liceum uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych w Instytucie Matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim.
Wszyscy uczestnicy wysłuchali wykładu ilustrowanego fragmentami muzyki granej na żywo „Dźwięk na wykresie, czyli jak działa syntezator”.
Uczniowie obejrzeli także wystawę karykatur znanych matematyków oraz modeli matematycznego orgiami. Wzięli udział w warsztatach gier logicznych i strategicznych oraz rozwiązali zadania eliminacyjne XI Maratonu Matematycznego
Dwóch uczniów naszej szkoły: Kuba Kłosowski z klasy 1a i Krzysztof Cięciel z klasy 2a, zakwalifikowało się do sobotnich finałów Maratonu. Gratulujemy!