Niezmiernie miło nam poinformować, że Wysoka Kapituła X Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego Europejskich Szkół Praworządności RP 2021 roku przyznała I Liceum Ogólnokształcącemu im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy status BRĄZOWEJ EUROPEJSKIEJ SZKOŁY PRAWORZĄDNOŚCI RP 2021 r.

To wyróżnienie jest wynikiem sukcesów, jakie nasi uczniowie odnieśli w olimpiadach społeczno-prawnych w roku szkolnym 2019/2020. Przypomnijmy, że byli to Jan Czop, który uzyskał tytuł finalisty V Ogólnopolskiej Olimpiady wiedzy Historycznej i Piotr Janik, który uzyskał tytuł finalisty VII  Olimpiady Solidarności „Dwie dekady historii”. Opiekunem uczniów był p. Krzysztof Szymański.

Miejsce w Rankingu i status Brązowej Szkoły plasuje I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy wśród szkół, w których edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i historyczna stoi na wysokim poziomie.

Szczegółowy ranking znajduje się pod adresem: