W dniu 16.02.2021 roku w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy odbył się finał V Powiatowego  Konkursu  Języka  Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W konkursie wzięło udział dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych, które odbyły się 5.02.2021 roku. Zgłoszeni uczniowie to Aleksander Wolski z klasy 2e i Maciej Danik z klasy 3a. Test konkursowy zawierał zadania dotyczące znajomości zasad gramatyki, związków frazeologicznych, słownictwa, jak również pytania sprawdzające stopień rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Istotną część konkursu stanowiły zagadnienia dotyczące geografii, historii i kultury krajów anglojęzycznych.

Miło nam poinformować, iż Aleksander Wolski z klasy 2e – uczeń p. Katarzyny Śliwińskiej zajął I miejsce. Maciejowi Danikowi dziękujemy bardzo za reprezentowanie szkoły. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu na etapie szkolnym był p. Robert Czarkowski.