W dniu 26 kwietnia 2021 r. my – uczniowie klas ID, IIC oraz IIG – wzięliśmy udział w wykładzie online w języku angielskim „Jak wygrać wybory za pomocą Facebooka?” Pan mgr Marcin Deutschmannwykładowca z Instytutu Socjologii i Nauk Społecznych  Uniwersytetu Opolskiego – wprowadził nas w świat social mediów oraz pokazał jak dzięki ich wpływom zmieniają się perspektywy wielu ludzi. Pan Deutschman, posługując się świetnie przygotowanymi materiałami dydaktycznymi oraz  ostatnimi wynikami badań socjologicznych, ostrzegł nas przed możliwymi zagrożeniami czyhającymi w sieci. Opowiedział o konsekwencjach przetwarzania naszych danych osobowych, które wykorzystywane mogą być w sposób, o którym wielu z nas nie miało dotychczas pojęcia.

Dla nas – uczniów klas językowych – z pewnością dużym atutem było to, że wykład przeprowadzony został w języku angielskim. Dzięki temu mogliśmy poczuć się jak studenci zagranicznych uczelni, na których chciałoby studiować zapewne wielu z nas.

Iwo Góra, klasa IIG