Ogłoszono wyniki II etapu XVII edycji Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2021, który odbył się zdalnie 20 lutego 2021 roku. Do finałowego III etapu awansowało dwoje uczniów naszego liceum – Jakub Dryka z klasy 3a (drugie miejsce) oraz Bartłomiej Ruszaj z klasy 3a (ósme miejsce). Do konkursu uczniów przygotował nauczyciel fizyki pan Łukasz Perczak. Gratulujemy finalistom i trzymamy kciuki w finale.

W II etapie konkursu uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z województwa dolnośląskiego i pomorskiego, którzy zmierzyli się z zadaniami przygotowanymi przez Pana dr Wojciecha Kamińskiego z Instytutu Fizyki Doświadczalnej, Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Koordynatorami części pisemnej konkursu byli:

• dr inż. Anna Hajdusianek z Katedry Fizyki Teoretycznej Politechniki Wrocławskiej,
  • mgr inżMałgorzata Kajser – Stysiak nauczyciel fizyki Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu,
  • dr hab. Wojciech Kamiński z Instytutu Fizyki Doświadczalnej Uniwersytetu Wrocławskiego,

Prace uczestników konkursu oceniało jury w składzie:

• prof. dr hab. Ewa Dębowska  – przedstawiciel Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Fizycznego,
  • mgr Helena Nazarenko – Fogt – wieloletni nauczyciel fizyki w Liceum Ogólnokształcącego nr X oraz współtwórca konkursu,
  • mgr Beata Krywult – Szczudło – w-ce dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu, nauczyciel fizyki,
  • dr hab. inż. Agnieszka Ciżman  – z Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej,
  • mgr inż. Małgorzata Kajser – Stysiak – nauczyciel fizyki Liceum Ogólnokształcącego Nr X we Wrocławiu,
  • dr hab. Wojciech Kamiński – z Instytutu Fizyki Doświadczalnej  Uniwersytetu Wrocławskiego, autor zadań II etapu konkursu.

Jury konkursu wyłoniło 10 finalistów, którzy przystąpią do etapu ustnego 09 kwietnia 2021 roku, który w tym roku odbędzie się zdalnie.