Z dumą informujemy, że uczeń naszego liceum Jakub Dryka z klasy 3a został laureatem ogólnopolskiego konkursu z fizyki „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w Gliwicach zajmując drugie miejsce. Nagrodą za tak wysokie miejsce jest wstęp wolny na wybrany kierunek studiów na Politechnice Śląskiej. Oprócz Jakuba w konkursie startowali również Rami Matouk oraz Robert Boral z klasy 2e, którzy uzyskali tytuł finalisty. 

Etap finałowy (II etap konkursu) odbył się 27 lutego 2021 na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, a wyniki zostały ogłoszone 18 marca 2021 roku. Podczas finału uczestnicy zmagali się  z zadaniami obliczeniowymi  i problemowymi (pierwsza część) oraz z zadaniem doświadczalnym (druga część). Aby zostać laureatem należy mieć co najmniej 70 punktów na 100.

Jednocześnie przypominamy, że Jakub Dryka i Bartłomiej Ruczaj są finalistami Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego organizowanego przez X LO we Wrocławiu wraz Politechniką Wrocławską oraz Wydziałem Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego, który odbędzie się na początku kwietnia. Jedną z głównych nagród jest indeks na Politechnikę Wrocławską.  

Warto nadmienić, że uczniowie I LO od wielu lat odnoszą duże sukcesy w konkursach fizycznych, do których przygotowują się pod czujnym okiem p. Łukasza Perczaka, nauczyciela fizyki.