Konferencja w Świdnicy

2 stycznia 2013

W dniu 20 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły, tj. Katarzyna Ostrowska i Marcin Grabowski (3d) pod opieką dr Anetty Grzesik- Robak uczestniczyli w konferencji pt. „ Prawa dziecka- od wolności do odpowiedzialności”, która odbyła się w Świdnicy. Gościem honorowym był Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Kasia i Marcin mieli okazję spotkać się po raz kolejny z Anną Marią Wesołowską, a także z Dorotą Zawadzką (telewizyjną Nianią), Henryką Krzywonos, zasłużoną działaczką opozycyjną w czasie PRL.
Konferencję prowadziła dr Laura Koba z Biura Rzecznika Praw Dziecka. Najważniejszą konkluzją wynikającą z tego spotkania było to, jak ważna jest znajomość naszych praw i odpowiedzialne z nich korzystanie. Udział w konferencji dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pozostawił wiele miłych wspomnień.