Olimpiada z geografii ma długoletnią tradycję, a nasi uczniowie co roku biorą w niej udział. W tym roku szkolnym pracę badawczą napisały dwie uczennice, Kornelia Holak z klasy IC oraz Katarzyna Budek z klasy IB. Obie prace zostały pozytywnie ocenione przez jury konkursu. W dniu 6 lutego 2021 roku w Obornikach Śląskich odbył się etap okręgowy olimpiady, w którym wzięła udział Kornelia. Etap ten składał się z 3 pisemnych podejść. Warto nadmienić, że testy konkursowe są bardzo wymagające i znacznie wykraczają poza program liceum. Kornelia nie zakwalifikowała się wprawdzie do finału ogólnopolskiego, jednak uczennica jest w pierwszej klasie liceum i sam udział w tym etapie jest dla Niej dużym osiągnięciem. Kornelii serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłości. Opiekunką uczennic była p. Izabela Przyłęcka.