Prawdziwych pasjonatów ekologii nie brakuje w I LO im. J. Słowackiego w Oleśnicy. Świadczy o tym duże zainteresowanie uczniów udziałem w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Udział w etapie okręgowym wymagał od młodych przyrodników wykonania pracy badawczej. W tym roku nasze Liceum reprezentowali: Maja Pluta, uczennica klasy I B oraz Zofia Głąbiak i Miłosz Żurawski, uczniowie klasy II F. Licealiści zmierzyli się z tematem: „Przedstaw z miejsca Twego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń”. Z każdego województwa, do etapu centralnego OWE zakwalifikowali się autorzy siedmiu najlepszych prac. Wśród reprezentantów województwa dolnośląskiego znalazła się Maja Pluta, której praca uzyskała 90 punktów na 100 możliwych. Za sukcesem uczennicy stoi jej duże zainteresowanie zagadnieniami z dziedziny ekologii i ochrony środowiska, wrażliwość ekologiczna oraz udział w projektach przyrodniczych. Mamy nadzieję, że swoją pasję będzie nadal rozwijała podczas edukacji w Liceum. Za Maję trzymamy kciuki 4 czerwca 2021 podczas zdalnego finału XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej! Opiekunką uczennicy jest p. Urszula Janicka – nauczycielka biologii.