Miło nam zakomunikować, że uczniowie naszej szkoły uzyskali mandaty posła na XXVII sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Naszymi posłami są uczniowie klasy IIC (od lewej): Martyna Panasik, Filip Żyła, Julia Stopczyńska i Michał Kiraga. Uczniowie w duetach musieli wykonać projekt, który w tym roku dotyczył postaci Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.  Mimo pandemii i ogromnych ograniczeń z tym związanych udało się naszym Posłom wykonać ciekawe projekty, które przyniosły im sukces. Opiekunem uczniów była dr Anetta Grzesik- Robak – nauczycielka wiedzy o społeczeństwie, a także podstaw wiedzy o państwie i prawie oraz Unii Europejskiej. Ogromnie się cieszymy i gratulujemy!

Warto podkreślić, że od lat nasza szkoła jest jedyną w naszym powiecie, której uczniowie  systematycznie zdobywają  mandaty posłów na SDiM. Wyjątkiem był rok szkolny 2019/2020, w którym  sesja SDiM nie odbyła się z powodu pandemii. Przypomnijmy przy tej okazji ich nazwiska z ostatnich kilku lat:

Rok szkolny 2018/2019: Natalia Adamska, Zuzanna Polańska, Wiktoria Kowalska, Hubert Machnik, Maria Jaworska, Martyna Tybinka, Wiktoria Mróz, Maja Reda, Maciej Łacny, Gabriela Palacz.

Rok szkolny 2017/2018: Julia Robak, Szymon Maćkała.

Rok szkolny 2016/2017:Kamil Błaszczyk, Jan Malek.

Rok szkolny 2015/2016:  Piotr Michalak, Kornelia Serwata, Anna Zdubek.

Rok szkolny 2014/2015:  Wojciech Harbacewicz, Maksymilian Siwecki, Magdalena Barcz, Małgorzata Perczak, Kamila Kościor.