Z dumą i przyjemnością informujemy, że w tegorocznym Rankingu „Perspektyw” dla liceów ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy trzeci raz z rzędu otrzymało srebrną tarczę, która jest znakiem jakości Naszej Szkoły.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane z 2186 liceów, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Na miejsce w Rankingu złożył się wynik z egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym (45%), wynik z egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz sukcesów w olimpiadach (25%).

Pomimo niełatwej sytuacji w jakiej odnaleźć musieli się zeszłoroczni maturzyści – nauka zdalna, przesunięty termin egzaminu – udało się utrzymać wysoki próg zdawalności (97,5%). Cieszymy się, że w Naszej Szkole uczy się tak ambitna i pracowita młodzież. Gratulujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za tak owocną współpracę dającą zasłużoną satysfakcję!

Ranking Liceów

źródło: Perspektywy