Aleksandra Gurbierz uczennica klasy IIF i Marcelina Kobiela uczennica klasy IID zajęły 3 miejsce w regionalnym etapie Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee. To najwyższe lokaty uzyskane przez naszym uczniów, którzy brali do tej pory udział w tych zawodach.

W roku szkolnym 2020/2021 etap regionalny konkursu, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju odbył  się na platformie elearningowej. W etapie regionalnym, w każdym ośrodku zostało wyłonionych 10% laureatów, którzy wezmą udział w zawodach ogólnopolskich (II etap).

Konkurs odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika. Głównym koordynatorem edycji ogólnopolskiej jest Pani prof. dr hab. Elżbieta Pyza z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do studiowania, a następnie kontynuowania kariery zawodowej w obszarach nauk podstawowych i klinicznych dotyczących szeroko pojętej neurobiologii.

Oli i Marcelinie  gratulujemy wspaniałego wyniku!

Opiekunką uczennic jest p. dr Urszula Janicka, nauczyciel biologii w I LO.