Zachęcamy wszystkich uczniów Liceum do wzięcia udziału w szkolnym konkursie literacko-fotograficznym „Z książką Ci do twarzy”. Szczegóły konkursu znajdziecie w regulaminie umieszczonym poniżej. W razie pytań proszę o kontakt przez dziennik lub zapraszam do biblioteki szkolnej.

Regulamin konkursu literacko-fotograficznego „Z książką Ci do twarzy” 

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy. 

2. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i książki w naszym życiu oraz rozwijanie zainteresowań i pasji fotograficznych. 

3. Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie zdjęcia typu „sleeveface”, czyli wkomponowanie w okładkę książki swojej twarzy lub sylwetki. Jedna osoba może przesłać jedną pracę. 

4. Fotografie (w formacie JPEG, PNG) należy wysłać do 20 grudnia 2021 r. za pośrednictwem dziennika elektronicznego do bibliotekarki szkolnej.

5. W wiadomości należy umieścić również następujące oświadczenie: Oświadczam, że jestem autorem zgłoszonej przeze mnie fotografii. Wyrażam zgodę na jej opublikowanie na stronie internetowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy oraz podczas zorganizowanej na terenie szkoły wystawy.  

6. Dla 8 najbardziej kreatywnych artystów mamy kody uprawniające do 30-dniowego darmowego dostępu do aplikacji EMPIK GO. Fundatorem nagród jest Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja. 

7. Kod ważny jest 30 dni od daty aktywacji i musi zostać aktywowany w miesiącu swojej ważności – najpóźniej ostatniego dnia miesiąca (31 grudnia 2021 r.). Po uruchomieniu kodu uzyskacie bezpłatny dostęp do ebooków, audiobooków i podcastów oferowanych w ramach abonamentu Empik Go. 

8. Prace oceniać będzie jury w składzie: p. Marta Faiga, p. Karina Przybyła i p. Katarzyna Wyżyn. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 grudnia, a autorzy najlepszych prac dostaną kody za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Werdykt jury jest ostateczny i nie podlega weryfikacji.

M.F.