To był naprawdę wyjątkowy dzień!

14 października 2021

W piątek 8 października obchodziliśmy w naszym liceum Święto Edukacji Narodowej, popularnie zwane Dniem Nauczyciela. Od rana czuć było w szkole atmosferę podekscytowania – zaplanowane na ten dzień atrakcje adresowane były nie tylko do nauczycieli, ale do wszystkich osób związanych ciałem i duchem z Jedynką.

Już od pierwszych lekcji uczniowie okazywali swoim nauczycielom uznanie i sympatię, obdarowując ich różami, słodkościami, lub po prostu miłym słowem; przez cały dzień na pierwszym piętrze przy sklepiku szkolnym czekał na uczniów stolik życzliwości, przy którym można było się zatrzymać podczas przerwy, by na niewielkiej karteczce zapisać jakąś miłą uwagę i wrzucić do słoika dedykowanego konkretnemu nauczycielowi. Tak przygotowane upominki trafiły do nauczycieli  po weekendzie.

Prawdziwe święto zaczęło się jednak na czwartej godzinie lekcyjnej, podczas spotkań poszczególnych klas z ich wychowawcami. Przedstawiciele samorządu szkolnego osobiście złożyli uroczyste życzenia każdemu pracownikowi szkoły, wychowawcy natomiast mogli wziąć udział razem ze swoimi klasami w przygotowanym wcześniej przez p. Katarzynę Ostrowską i p. Justynę Krupkę quizie. Zabawa polegała na tym, aby rozpoznać nauczycieli I LO na ich zdjęciach z dzieciństwa i wczesnej młodości. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale wszystkim przyniosło dużo radości; prawdziwa okazała się myśl Claude’a Levi-Straussa: „Student, który wybiera zawód nauczyciela, nie żegna się ze światem dzieciństwa. Wprost przeciwnie, pragnie pozostać w nim jak najdłużej”. Rozgrywkę między klasami bezkonkurencyjnie wygrała klasa IIA, zdobywając 18 punktów na 24. Zwycięstwa gratulujemy i po odbiór nagrody zapraszamy do pokoju nauczycielskiego w najbliższy poniedziałek.