Niezmierni miło nam poinformować, że uczeń klasy IIA Michał Staniszewski został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2021” zdobywając tytuł honorowy – taon. Do konkursu Michała przygotował nauczyciel fizyki pan Łukasz Perczak.

Konkurs „Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Jest na to 75 minut, zatem tempo pracy nieuchronnie prowadzi do przegrzania mózgowego procesora. Ale na tym między innymi ta zabawa polega” – – czytamy na stronie organizatora.  Tym bardziej, że za błędne odpowiedzi uczestnik traci punkty, więc należy dwa razy się zastanowić czy na pewno zaznaczać odpowiedź.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Akademia Młodych Fizyków. Patronat nad konkursem sprawują Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Fizyczne oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych. Konkurs ma prawie dwudziestoletnią tradycję. Pierwsze edycje konkursu odbywały się na początku XXI wieku.

Ł.P.