Zbiórka Szkolnego Klubu Czytelniczego

Z inicjatywy uczennic z klasy IIB, w ramach ogólnopolskiego projektu “Młodzi w Akcji +” powstał w naszym liceum Szkolny Klub Czytelniczy. Jego członkowie bardzo angażują się w rozwój i promocję czytelnictwa w szkole. Jednym z ich pierwszych pomysłów jest stworzenie czytelniczego kącika w holu przy sklepiku szkolnym. Byłoby to miejsce, gdzie uczniowie, w oczekiwaniu na zajęcia lub w przerwie między nimi mogliby spędzać czas na lekturze książki, a nie ze smartfonem w ręku.

Członkowie Klubu od razu wzięli się do realizacji pomysłu – w szkole zorganizowana zostanie zbiórka książek, którymi zapełnione zostaną regały kącika czytelniczego. Na pierwszych czytelników czeka już odmalowana ława z kolorowymi poduchami i piękna industrialna lampa. Do pełni szczęścia brakuje im regałów na zebrane książki.

I tu zwracamy się do Państwa z ogromna prośbą o wsparcie działań Szkolnego Klubu Czytelniczego. Chcielibyśmy kupić dwa regały Kallax www.ikea.com/pl/pl/p/kallax-regal-czarnobraz-20275885/, na które potrzebujemy 438 zł.  Liczy się każda wpłata, można dokonać jej na konto Rady Rodziców lub w sekretariacie szkoły.

Numer konta Rady Rodziców oraz informacje, jakie powinny zostać zawarte w przelewie to:

Rada Rodziców przy I Liceum Ogólnokształcącym

ul. Słowackiego 4

56-400 Oleśnica

Bank Spółdzielczy w Oleśnicy
81 9584 0008 2001 0012 1923 0001

W tytule wpłaty: Szkolny Klub Czytelniczy

Pieniądze zbieramy do 30 listopada. Inauguracje kącika czytelniczego zaplanowano 6 grudnia w Mikołajki.

Jeżeli ktoś z Państwa dysponuje regałami, które chciałby przekazać szkole lub ma możliwość żeby takie regały kupić bardzo proszę o kontakt  za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Nie mamy złudzeń, że zamienimy wszystkich uczniów w miłośników książek, ale na pewno uda się przekonać choć część z nich, że książka jest ciekawsza od Facebooka, Instagramu czy TikToka.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki!

M.F.