Zakończenie roku szkolnego klas III

29 kwietnia 2022 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego klas III. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Stanisław Stępień – Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego, Pan Jan Bronś – Burmistrz Miasta Oleśnicy, Pan Aleksander Chrzanowski – Przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy i Pani Anna Bednarska – wiceprzewodnicząca Rady Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego w Oleśnicy. Pani dyrektor Marzena Helińska wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Niesobską-Łacny i zaproszonymi gośćmi wręczyły wybitnie zdolnym absolwentom, którzy uzyskali bardzo wysoką średnią, świadectwa ukończenia szkoły oraz pogratulowała sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali:

Klasa 3e

Elwira Nowicka (5,17), Natalia Żyszkiewicz (5,12), Robert Boral (5,11), Nikola Kaletka (5,06), Aleksander Wolski (5,06), Aleksander Jaremków (4,94), Adrianna Szwabińska (4,94), Marcin Zdunek (4,89), Łukasz Gołębiowski (4,88), Gabriela Wyrwał (4,82), Rami Matouk (4,76).

Klasa 3f

Aleksandra Gurbierz (5,50), Weronika Kyrcz (5,19), Zuzanna Czarkowska (5,13), Szymon Kamiński (5,13), Joanna Śliwińska (5,00), Patrycja Fiedziuk (4,94), Anna Jednoróg (4,94), Kornelia Morka (4,88), Oktawia Stempin (4,88), Martyna Stępień (4,88), Miłosz Żurawski (4,88), Iga Klapa (4,81), Barbara Dębska (4,75), Maja Maściuk (4,75), Oliwia Żyszkiewicz (4,75).

Klasa 3g

Julia Kowalczyk (5,18), Julia Wójcik (5,00), Dominik Olszczyński (4,94), Kacper Kowalczyk (4,89), Iwo Góra (4,88), Alicja Leśniak (4,82), Jakub Krzekotowski (4,76), Agata Sławna (4,76).

Stypendia Starosty otrzymali:

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce oraz Stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała Aleksandra Gurbierz z klasy 3f.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w konkursie tematycznym otrzymali: Aleksander Wolski z klasy 3e oraz Szymon Kamiński z klasy 3f.

Stypendium artystyczne trafiło do Marii Zaleśkiewicz z klasy 3g i Natalii Krawiec z klasy 3h.

Stypendium sportowe otrzymali: Aleksander Jaremków, Bartosz Ladra, Adrianna Szwabińska, Marcin Zdunek – klasa 3e, Maksymilian Banaszak, Andrea Solbiati z klasy 3f,  Kacper Kowalczyk, Marek Piasecki, Kryspina Prusak i Filip Żyła z klasy 3g.

Wśród wyróżnionych uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę w w olimpiadach i konkursach ogólnopolskich znaleźli się:

Łukasz Gołębiowski z klasy 3e – zdobywca II miejsca w VII Powiatowych Mistrzostwach  Językowych w kategorii język niemiecki  dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Aleksander Wolski z klasy 3e – Laureat  XVIII Otwartego Międzyszkolnego Konkursu Fizycznego im. Bożeny Koronkiewicz 2022; z zdobywca II miejsca  w VI Powiatowych Mistrzostwach Językowych w kategorii języka angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Aleksandra Grubierz z klasy 3f – Laureatka  etapu regionalnego i uczestnika etapu ogólnopolskiego Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej BRAIN BEE 2022; uczestnika etapu centralnego IV Olimpiady Wiedzy o Mózgu.

Szymon Kamiński z klasy 3f – Laureat I stopnia Konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” w edycji 2021/2022 w dziedzinie chemii.

Julia Kowalczyk z klasy 3f – Finalistkę „Ogólnopolskiego Konkursu „Senat Rzeczypospolitej Polskiej – jego rola i znaczenie w systemie politycznym Rzeczypospolitej Polskiej”.

Wśród zwycięzców szkolnych konkursów przedmiotowych znaleźli się:

Weronika Kyrcz z klasy 3f – zwyciężczyni Szkolnego Konkursu z Języka hiszpańskiego.

Miłosz Żurawski z klasy 3f – zdobywca I miejsca w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Szkocji w ramach wydarzenia „Angielski w Szkocką Kratę”.

Klasa 3f z filmem w konwencji videoklipu zajęła I miejsce w szkolnym konkursie pt. „Moja klasa”.

Jakub Krzekotowski z klasy 3g – zdobywca II miejsca w Szkolnym Konkursie z Języka hiszpańskiego.

Paulina Malczyszyn z klasy 3g – zwyciężczyni Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „How much do you know about the United Kingdom”

Wśród uczniów, którzy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę w zawodach sportowych znaleźli się:

Klasa 3e: Aleksander Jaremków, Bartosz Ladra, Kamila Lewandowska, Karolina Pydymowska, Weronika Samojluk, Adrianna Szwabińska, Marcin Zdunek.

Klasa 3f: Maksymilian Banaszak, Dobromiła Duda, Patrycja Fiedziuk, Aleksandra Gurbierz, Zuzanna Martin, Andrea Solbiati, Martyna Stępień, Joanna Śliwińska, Oliwia Żyszkiewicz.

Klasa 3g: Dominika Biłas, Mikołaj Butra, Kacper Kowalczyk, Jakub Krzekotowski, Zuzanna Obłąk, Marek Piasecki, Kryspina Prusak, Wiktoria Zawiślak, Filip Żyła.

Klasa 3h: Kornelia Kataryńczuk, Adrianna Skadorwa.

Pani dyrektor podziękowała również uczniom zaangażowanych w życie Liceum – Kindze Karolak z klasy 3g, Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, bez której działań nasze liceum nie byłoby takie, jakie jest.

Pani dyrektor złożyła podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w życie szkoły: Państwu Małgorzacie i Michałowi Jaremków, Panu Januszowi Szwabińskiemu, Pani Karolinie Burzyńskiej, Pani Magdalenie Janeczek-Solbiati, Pani Agnieszce Bzdędze, Pani Ewie Żyle. Państwu Elżbiecie i Jackowi Pruszczyńskim, Pani Dagmarze Rytkowskiej, Pani Karolinie Łasosze, Pani Małgorzacie Jakubowskiej.

Apel przygotowała pani Małgorzata Dąbrówka-Poszwa i pani Anna Płaneta wraz z klasą 3d.

Absolwentom serdecznie gratulujemy i życzymy połamania piór na maturze!!!!