Szkolny konkurs „Andrzejki w Szkocką Kratę”- 3 grudnia 2021 r.

Za tydzień, 30. listopada, obchodzimy Andrzejki. Nasze słowiańskie tradycje wiążą się z różnego rodzaju wróżbami, laniem wosku, wyścigiem butów, rzutem trzewikiem itp. w myśl ludowej maksymy „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” A czy wiecie, że święty Andrzej to patron Szkocji?  Już teraz tak. W związku z tym zapraszam Was do wspólnej andrzejkowej zabawy, która będzie polegała na wzięciu udziału w dwóch konkursach:

1. Konkurs wiedzy o Szkocji – udział indywidualny poprzez platformę Teams w teście wyboru składającym się z 50 pytań o tematyce związanej ze Szkocją (flaga, stolica, języki, główne miasta, geografia, główne postacie historyczne, literatura, muzyka, wynalazki, sport, kuchnia, zwyczaje itp.).

Test będzie aktywny 3. grudnia (piątek) od godz. 18.00 do godz. 22.00. Na każde pytanie przeznaczone jest 15 sekund, nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania.

2. Konkurs klasowy na przebranie w duchu Szkocji (kilty mile widziane). Klasa robi sobie zdjęcie na godzinie wychowawczej tego samego dnia (3. grudnia) a następnie zamieszcza je na platformie Teams w folderze pt. „Andrzejki w szkocką kratę.”

Zdjęcia te publikowane będą na szkolnej stronie Fb i udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikowanie wizerunku.

Głosować mogą wszyscy, którzy wejdą na szkolnego Facebooka – o wygranej decyduje ilość zebranych polubień, więc warto przekazać informację o konkursie swoim znajomym i rodzinie. Na głosy czekamy do 9. grudnia do godz. 15.00. Następnie ogłosimy trzy zwycięskie klasy.

Nagrody? Oczywiście, są.

I miejsce – 150 zł dla klasy

II miejsce – 100 zł dla klasy

III miejsce – 50 zł dla klasy

Za udział w konkursie wiedzy o Szkocji przewidziane są nagrody książkowe, a także ocena celująca z j. angielskiego wagi 3. W razie pytań można kontaktować się z p. Katarzyną Skorną – nauczycielką języka angielskiego.


Konkurs na projekt kartki świątecznej – termin zgłoszenia do 21.11.2021 r.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępna jest pod adresem:

https://polen.diplo.de/pl-pl/01-vertretungen/01-2-gk-breslau/03-aktuelles/-/2489418

Organizatorem konkursu jest Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. W razie pytań proszę kontaktować się z p. Teresą Biegałą – nauczycielką języka niemieckiego.