Konkursy



Rok szkolny 2022/2023

How much do you know about the USA?Termin zgłoszeń: do 04.10.2022r.

Konkurs odbędzie się  07.10.2022 r. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zapoznanie się z jego regulaminem i zgłoszenie się przez e-dziennik do p. Adrianny Ostrycharz.

Regulamin


Rok szkolny 2021/2022

Szkolny Konkurs „Myśl pozytywnie i wyraź siebie” – termin zgłoszeń do 20.05.2022 r.

Zapraszamy osoby twórcze i pozytywnie postrzegające świat do udziału w II edycji  Szkolnego Konkursu „Myśl pozytywnie i wyraź siebie”. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin


Szkolny Konkurs Filmowy „Moja Klasa” – termin zgłoszeń do 14.03.2022 r.

Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w konkursie filmowym „Moja klasa”. Jest to konkurs klasowy, chcemy zaangażować Was do aktywnego działania na rzecz szkoły oraz dać możliwość twórczego działania. Film powinien przedstawiać Waszą klasę – Wasze dokonania, pasje, talenty itp.

REGULAMIN KONKURSU FILMOWEGO „MOJA KLASA”


VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej – termin zgłoszeń do 4 marca 2022 r.

PCEiK pod patronatem Uniwersytetu SWPS ogłasza VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej. Tematem będą emocje, nastrój, radość oraz pewność siebie. Konkurs będzie się składał z dwóch etapów: szkolnego oraz powiatowego. Osoby chętne proszę o przyniesienie wypełnionych zgód do psychologa szkolnego. Termin zgłoszeń upływa 04.03.2022 r. 

Regulamin Konkursu Psychologicznego 2022_23

Zgoda rodziców RODO

Zgoda rodziców na mierzenie temperatury


Konkurs szkolny ”How much do you know about the United Kingdom?” – termin zgłoszeń do 4 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego pt. “How much do you know about the United Kingdom?” który odbędzie się 11.03.2022r.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zapoznanie się z jego regulaminem i zgłoszenie się przez e-dziennik do p. Adrianny Ostrycharz.

Regulamin konkursu szkolnego


XIX Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Opowiedz swoją legendę…”- termin zgłoszenia etap szkolny do 21 kwietnia 2022 r.

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury – Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Oleśnicy zachęcają uczniów do udziału w konkursie literackim „Opowiedz swoją legendę”. Szczegóły konkursu i terminy zgłoszeń znaleźć można w Regulaminie. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie gotowe prace przekazują swojemu nauczycielowi języka polskiego.


Szkolny konkurs „Andrzejki w Szkocką Kratę”- 3 grudnia 2021 r.

Za tydzień, 30. listopada, obchodzimy Andrzejki. Nasze słowiańskie tradycje wiążą się z różnego rodzaju wróżbami, laniem wosku, wyścigiem butów, rzutem trzewikiem itp. w myśl ludowej maksymy „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” A czy wiecie, że święty Andrzej to patron Szkocji?  Już teraz tak. W związku z tym zapraszam Was do wspólnej andrzejkowej zabawy, która będzie polegała na wzięciu udziału w dwóch konkursach:

1. Konkurs wiedzy o Szkocji – udział indywidualny poprzez platformę Teams w teście wyboru składającym się z 50 pytań o tematyce związanej ze Szkocją (flaga, stolica, języki, główne miasta, geografia, główne postacie historyczne, literatura, muzyka, wynalazki, sport, kuchnia, zwyczaje itp.).

Test będzie aktywny 3. grudnia (piątek) od godz. 18.00 do godz. 22.00. Na każde pytanie przeznaczone jest 15 sekund, nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania.

2. Konkurs klasowy na przebranie w duchu Szkocji (kilty mile widziane). Klasa robi sobie zdjęcie na godzinie wychowawczej tego samego dnia (3. grudnia) a następnie zamieszcza je na platformie Teams w folderze pt. „Andrzejki w szkocką kratę.”

Zdjęcia te publikowane będą na szkolnej stronie Fb i udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikowanie wizerunku.

Głosować mogą wszyscy, którzy wejdą na szkolnego Facebooka – o wygranej decyduje ilość zebranych polubień, więc warto przekazać informację o konkursie swoim znajomym i rodzinie. Na głosy czekamy do 9. grudnia do godz. 15.00. Następnie ogłosimy trzy zwycięskie klasy.

Nagrody? Oczywiście, są.

I miejsce – 150 zł dla klasy

II miejsce – 100 zł dla klasy

III miejsce – 50 zł dla klasy

Za udział w konkursie wiedzy o Szkocji przewidziane są nagrody książkowe, a także ocena celująca z j. angielskiego wagi 3. W razie pytań można kontaktować się z p. Katarzyną Skorną – nauczycielką języka angielskiego.


Konkurs na projekt kartki świątecznej – termin zgłoszenia do 21.11.2021 r.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępna jest pod adresem:

https://polen.diplo.de/pl-pl/01-vertretungen/01-2-gk-breslau/03-aktuelles/-/2489418

Organizatorem konkursu jest Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. W razie pytań proszę kontaktować się z p. Teresą Biegałą – nauczycielką języka niemieckiego.