KonkursyRok szkolny 2023/2024

20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej – konkurs szkolny – termin 17 kwietnia 2024 r.

W tym roku obchodzimy 20. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej (1.04.2004). Miło nam zakomunikować, że nasza szkoła uzyskała patronat honorowy ze strony Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce nad szkolnym konkursem o UE, który odbędzie się 17 kwietnia (godz. 11.45-12.30) w I LO. Zapraszamy uczniów do wzięcia w nim udziału i zgłaszania się poprzez dziennik elektroniczny do dr Anetty Grzesik-Robak , która uzyskała patronat honorowy i jest autorką konkursu oraz materiałów edukacyjnych.  Uczestnikom życzymy powodzenia!

Regulamin Konkursu

Materiał edukacyjny- 20 lat Polski w UE część I

Materiał edukacyjny- 20 lat Polski w UE część II


3. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w ramach Projektu LEMOWISKO – termin 31 grudnia 2023 r.

Regulamin i zgody znajdziecie na stronie organizatora pod adresem https://www.lemowisko.pl/#ad-konkurs


Konkurs Plastyczny – Bombka Bożonarodzeniowa – termin 1 grudnia 2023 r.

Organizator Konkursu – PCEiK

Regulamin

RODO zgoda rodziców


Konkurs „Jesienne Przebranie” – termin 17 listopad 2023 r.

Organizator – Samorząd Uczniowski I LO

Regulamin konkursu na najlepsze jesienne przebranie


Rok szkolny 2022/2023

Konkurs fotograficzny „Mój pupil”

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli I LO do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Mój pupil”, którego organizatorem jest Samorząd Uczniowski.

Harmonogram konkursu:

? Zrób zdjęcie swojego pupila,

? Wyślij je do nas na maila su1loolesnica@gmail.com do 28.05.2023,

? W dniach 29-31.05.2023 odbędzie się głosowanie na Facebooku Samorządu Uczniowskiego I LO,

? Ogłoszenie wyników odbędzie się 1.06.2023,

? Rozdanie nagród odbędzie się podczas apelu na zakończenie roku szkolnego 23.06.2023.

REGULAMIN KONKURSU „MÓJ PUPIL”


Let’s go green with Ireland

Cele:

-zainteresowanie uczniów Irlandią i jej tradycjami,

-propagowanie wiedzy o krajach anglojęzycznych i ich kulturze,

-rozwinięcie umiejętności językowych,

-propagowanie zdrowego współzawodnictwa,

-motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy o Irlandii,

-wzbogacenie wiedzy o świecie, w tym o krajach i regionach, w których mówi się w języku angielskim,

-rozbudzanie wyobraźni oraz kreatywnego myślenia.

Indywidualny konkurs wiedzy o Irlandii – termin nadsyłania zgłoszeń 12.04.2023 r.

 1. Przeznaczony jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
 2. Odbędzie się w piątek 14.04.2023 r. o godz. 9.00 w sali 107.
 3. Uczestnicy wezmą udział w interaktywnym teście na platformie Kahoot. Aby wziąć udział teście należy mieć ze sobą telefon z dostępem do Internetu. Test zawiera pytania zamknięte, formułowane są one w języku angielskim i obejmują zagadnienia dotyczące wiedzy ogólnej z zakresu wiadomości o Irlandii i św. Patryku.
 4. Każde pytanie ma tylko jedną prawidłową odpowiedź.
 5. Wyniki i ewentualny termin dogrywki w przypadku gdy dwie lub więcej osób uzyska tę samą ilość punktów, zostanie podany do wiadomości uczestników bezpośrednio po zakończeniu testu.
 6. Uczniowie biorący udział w konkursie, którzy uzyskają min. 50% poprawnych odpowiedzi, za udział otrzymują ocenę cząstkową 6 wagi 1 z języka angielskiego. Uczniowie, którzy uzyskają min. 80% poprawnych odpowiedzi otrzymują ocenę cząstkową 6 wagi 2 z języka angielskiego. Uczeń, który zajmie I miejsce, otrzymuje ocenę cząstkową 6 wagi 3 z języka angielskiego.
 7. Zwycięzca otrzyma bon do Empiku na kwotę 100 zł oraz ocenę celują wagi 3 z języka angielskiego i nagrodę książkową.
 8. Zgłoszenia należy przesyłać poprzez e-Dziennik do p. Katarzyny Skornej do środy 12.04.2023

Konkurs na najbardziej „irlandzkie” zdjęcie klasowe – termin nadsyłania zdjęć 14.04.2023 r. do godz. 14.00

Wymagania:

 1. Uczestnicy powinni mieć na sobie ubranie w kolorze zielonym/akcenty lub elementy nawiązujące do irlandzkich symboli/kolorów na fladze itp.
 2. Oceniana będzie pomysłowość i kreatywność w nawiązaniu do irlandzkich tradycji, zwyczajów, symboli itp. oraz ilość przebranych osób.
 3. Prosimy o przesłanie zdjęcia na platformę Teams do folderu „Let’s go green with Ireland” do 14.04.2023 r. do godz. 14.00.
 4. Konkurs będzie odbywał się poprzez głosowanie na szkolnej stronie FB, rozpocznie się w piątek 14.04.2023 r. o godz. 15.00 i będzie trwał do poniedziałku 17.04.2023 r. do godz. 15.00. Decyduje największa ilość polubień i udostępnień. Za każde polubienie klasa otrzymuje 1 punkt, za każde udostępnienie 2 punkty.
 5. Nagrodą jest talon na pizzę w wysokości 100zł.

Indywidualny Konkurs na Mapę myśli o Irlandii – termin oddania prac 14.04.2023 r.

 Polega na wykonaniu mapy myśli przedstawiającej skojarzenia związane z Irlandią.

 1. Format pracy: kartka A2.
 2. Oceniane będzie wykorzystanie technik charakterystycznych dla map myśli (kolory, symbole, powiązania), estetyka wykonania, czytelność oraz bogactwo skojarzeń, a także poprawność i bogactwo językowe.
 3. Mapa powinna być wykonana w języku angielskim.
 4. Mapy myśli zostaną zaprezentowane w formie wystawy na terenie szkoły.
 5. Prace należy oddać najpóźniej do piątku 14.04.2023 do p. Katarzyny Skornej.
 6. Prace oceni komisja w składzie: p. Karina Przybyła oraz p. Marta Faiga.
 7. Zwycięska praca zostanie nagrodzona bonem podarunkowym do Empiku na kwotę 100 zł.

Zalecane źródła wiedzy:

https://www.beelovedcity.com/ireland-quiz

https://www.ultimatequizquestions.com/quiz-about-ireland/

https://www.zoo.com/quiz/how-well-do-you-know-ireland

 


Szkolny konkurs z wiedzy o społeczeństwie „Robert Schuman – budowniczy jedności europejskiej” – termin 10 marca 2023. Koordynator konkursu dr. Anetta Grzesik-Robak

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie z wiedzy o społeczeństwie „Robert Schuman – budowniczy jedności europejskiej”, który odbędzie się 10 marca 2023 r. Celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, propagowanie idei integracji europejskiej i wspieranie procesu kształtowania tożsamości europejskiej.  Zwycięzca konkursu pojedzie na edukacyjną wycieczkę do Brukseli. Uczniowie, którzy zajmą drugi i i trzecie miejsce otrzymają nagrody książkowe i upominki rzeczowe. Konkurs patronatem objęła pani Beata Kempa, Poseł do Parlamentu Europejskiego, która jest również fundatorką nagród. Osoby zainteresowane uczestnictwem w konkursie proszone są o zgłoszenie się do dr. Anetty Grzesik-Robak, nauczycielki wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy. Szczegóły konkursu, w tym zakres merytoryczny i bibliografia znajdują się w Regulaminie.


Szkolne konkursy z okazji obchodów Światowego Dnia Życzliwości (World Kindness Day) – termin 25 listopada 2022. Koordynator konkursów p. Katarzyna Skorna

 

 1. Konkurs na plakat klasowy pt. „Make Kindness the Norm.” Plakat powinien zawierać pomysły na to, w jaki sposób można szerzyć życzliwość wśród ludzi na co dzień (hasła + ilustracje tych działań) – im więcej pomysłów, tym oczywiście lepiej. Hasła proszę wymyślać w j. angielskim – Nagroda dla zwycięskiej klasy: bon o wartości 200 zł.
 2. Konkurs plastyczny na rysunek wykonany dowolną techniką. Temat: Życzliwość/Kindness. Format A3 – Nagroda dla zwycięzcy: bon na zakupy do Empiku o wartości 100zł.
 3. Konkurs na pracę literacką w języku angielskim. „Kindness starts with One. One smile. One Hug. One Cup of coffee. One Person…” (Życzliwość zaczyna się od jednego. Jednego uśmiechu. Jednego uścisku. Jednej filiżanki kawy. Jednej Osoby…) Czy jest ktoś w Twoim życiu, kto zainspirował Cię do tego, by być lepszym człowiekiem? Czy byłeś/byłaś świadkiem niebywałego aktu dobroci? Podziel się swoją historią nt. życzliwości z nami. Napisz tekst w języku angielskim w dowolnej formie literackiej liczący max 250 słów- Nagroda dla zwycięzcy: bon na zakupy do Empiku o wartości 100zł.

Inspiracje można śmiało czerpać z internetu wpisując „Random Acts of Kindness”. Poniżej znajdziecie linki do strony fundacji o tej samej nazwie. Jest to niesamowita kopalnia pomysłów:

https://www.randomactsofkindness.org/


Konkurs na najładniejszy kalendarz adwentowy „Der schönste Adventskalender” – termin zgłoszenia 25.11.2022 r. Koordynator konkursu p. Teresa Biegała, nauczycielka języka niemieckiego.

Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie najładniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim „Der schönste Adventskalender”.

Kalendarz adwentowy może być wykonany różnorodną techniką, nie wyłączając komputerowej i powinien zawierać słownictwo i zwroty w j. niemieckim związane z Adwentem i Bożym Narodzeniem. Każdy kalendarz powinien mieć ponumerowane 24 okienka (jak zostaną one przedstawione wszystko zależy od pomysłowości autora), w których znajduje się jakaś niespodzianka (np. sentencja związana ze świętami, przysłowie związane z zimą, słownictwo dotyczące świąt, własnoręcznie wykonany rysunek, własnoręcznie upieczony pierniczek itp.). Kalendarze można wykonywać indywidualnie bądź w grupach. Prace uczestników konkursu będą oceniane pod kątem zgodności kalendarza adwentowego z tradycją niemiecką; istotne będą m.in. odpowiednia ilość okienek, odpowiedni dobór słownictwa, sentencji, poprawność językowa, estetyka wykonania, jak również pomysłowość autora/autorów pracy.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie proszone są o nadsyłanie kalendarzy do 25.11.2022 r. (wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem e-mail, adresem pocztowym i wiekiem autora/autorki oraz wypełnionym formularzem zgody na publikację i przetwarzanie danych osobowych) na adres:

 • drogą pocztową na adres: Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu, ul. Podwale 76, 50-449 Wrocław.
 • w przypadku kalendarzy wirtualnych – drogą elektroniczną na e-mail:  Joanna.Mateusiak@diplo.de

Konkurs Wiedzy Psychologicznej – termin zgłoszeń do 03.12.2022 r. Zgłoszenia przyjmuje psycholog szkolny Katarzyna Wyżyn. 

Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego z przyjemnością informuje i zaprasza na kolejną VI edycję Konkursu Wiedzy Psychologicznej, organizowanego dla uczniów szkół średnich, który odbędzie się w dniu 03.12.2022 r. o godzinie 10.00 przy wykorzystaniu aplikacji MS Teams. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące Konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym można znaleźć na naszej stronie internetowej uczelni oraz pod adresem: http://psychologia.uni.wroc.pl/Instytut-Psychologii/Konkurs/Informacje


How much do you know about the USA?Termin zgłoszeń: do 04.10.2022 r.

Konkurs odbędzie się  07.10.2022 r. Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zapoznanie się z jego regulaminem i zgłoszenie się przez e-dziennik do p. Adrianny Ostrycharz.

Regulamin


Rok szkolny 2021/2022

Szkolny Konkurs „Myśl pozytywnie i wyraź siebie” – termin zgłoszeń do 20.05.2022 r.

Zapraszamy osoby twórcze i pozytywnie postrzegające świat do udziału w II edycji  Szkolnego Konkursu „Myśl pozytywnie i wyraź siebie”. Szczegóły w regulaminie.

Regulamin


Szkolny Konkurs Filmowy „Moja Klasa” – termin zgłoszeń do 14.03.2022 r.

Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w konkursie filmowym „Moja klasa”. Jest to konkurs klasowy, chcemy zaangażować Was do aktywnego działania na rzecz szkoły oraz dać możliwość twórczego działania. Film powinien przedstawiać Waszą klasę – Wasze dokonania, pasje, talenty itp.

REGULAMIN KONKURSU FILMOWEGO „MOJA KLASA”


VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej – termin zgłoszeń do 4 marca 2022 r.

PCEiK pod patronatem Uniwersytetu SWPS ogłasza VII Powiatowy Konkurs Wiedzy Psychologicznej. Tematem będą emocje, nastrój, radość oraz pewność siebie. Konkurs będzie się składał z dwóch etapów: szkolnego oraz powiatowego. Osoby chętne proszę o przyniesienie wypełnionych zgód do psychologa szkolnego. Termin zgłoszeń upływa 04.03.2022 r. 

Regulamin Konkursu Psychologicznego 2022_23

Zgoda rodziców RODO

Zgoda rodziców na mierzenie temperatury


Konkurs szkolny ”How much do you know about the United Kingdom?” – termin zgłoszeń do 4 marca 2022 r.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych uczniów do udziału w szkolnym konkursie z języka angielskiego pt. “How much do you know about the United Kingdom?” który odbędzie się 11.03.2022r.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zapoznanie się z jego regulaminem i zgłoszenie się przez e-dziennik do p. Adrianny Ostrycharz.

Regulamin konkursu szkolnego


XIX Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Opowiedz swoją legendę…”- termin zgłoszenia etap szkolny do 21 kwietnia 2022 r.

Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury – Filia Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej w Oleśnicy zachęcają uczniów do udziału w konkursie literackim „Opowiedz swoją legendę”. Szczegóły konkursu i terminy zgłoszeń znaleźć można w Regulaminie. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie gotowe prace przekazują swojemu nauczycielowi języka polskiego.


Szkolny konkurs „Andrzejki w Szkocką Kratę”- 3 grudnia 2021 r.

Za tydzień, 30. listopada, obchodzimy Andrzejki. Nasze słowiańskie tradycje wiążą się z różnego rodzaju wróżbami, laniem wosku, wyścigiem butów, rzutem trzewikiem itp. w myśl ludowej maksymy „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.” A czy wiecie, że święty Andrzej to patron Szkocji?  Już teraz tak. W związku z tym zapraszam Was do wspólnej andrzejkowej zabawy, która będzie polegała na wzięciu udziału w dwóch konkursach:

1. Konkurs wiedzy o Szkocji – udział indywidualny poprzez platformę Teams w teście wyboru składającym się z 50 pytań o tematyce związanej ze Szkocją (flaga, stolica, języki, główne miasta, geografia, główne postacie historyczne, literatura, muzyka, wynalazki, sport, kuchnia, zwyczaje itp.).

Test będzie aktywny 3. grudnia (piątek) od godz. 18.00 do godz. 22.00. Na każde pytanie przeznaczone jest 15 sekund, nie ma możliwości powrotu do poprzedniego pytania.

2. Konkurs klasowy na przebranie w duchu Szkocji (kilty mile widziane). Klasa robi sobie zdjęcie na godzinie wychowawczej tego samego dnia (3. grudnia) a następnie zamieszcza je na platformie Teams w folderze pt. „Andrzejki w szkocką kratę.”

Zdjęcia te publikowane będą na szkolnej stronie Fb i udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikowanie wizerunku.

Głosować mogą wszyscy, którzy wejdą na szkolnego Facebooka – o wygranej decyduje ilość zebranych polubień, więc warto przekazać informację o konkursie swoim znajomym i rodzinie. Na głosy czekamy do 9. grudnia do godz. 15.00. Następnie ogłosimy trzy zwycięskie klasy.

Nagrody? Oczywiście, są.

I miejsce – 150 zł dla klasy

II miejsce – 100 zł dla klasy

III miejsce – 50 zł dla klasy

Za udział w konkursie wiedzy o Szkocji przewidziane są nagrody książkowe, a także ocena celująca z j. angielskiego wagi 3. W razie pytań można kontaktować się z p. Katarzyną Skorną – nauczycielką języka angielskiego.


Konkurs na projekt kartki świątecznej – termin zgłoszenia do 21.11.2021 r.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i zgoda na przetwarzanie danych osobowych dostępna jest pod adresem:

https://polen.diplo.de/pl-pl/01-vertretungen/01-2-gk-breslau/03-aktuelles/-/2489418

Organizatorem konkursu jest Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. W razie pytań proszę kontaktować się z p. Teresą Biegałą – nauczycielką języka niemieckiego.