mgr Anna Florczak – a.florczak@lo1.olesnica.pl

Środa 8:00-11:00
Czwartek 11.15 – 15:15
Piątek 11.45 -14.15

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją został ustanowiony przez Ministra Zdrowia w 2001. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia.

Depresja to bardzo podstępna i wyniszczająca choroba związana z zaburzeniami nastroju. Mimo tego, że występuje bardzo często, wciąż jest stygmatyzowana, a osoby na nią cierpiące wstydzą się szukać pomocy. Depresja jest uleczalna, choć może nawracać.

To choroba, która nie zna płci, wieku, rasy, pochodzenia. Na depresję chorują kobiety, mężczyźni, osoby starsze, kobiety po porodzie, dzieci i młodzież. W przypadku dzieci i młodzieży depresja ma niestereotypowy przebieg. Zachorowania w tej grupie wiekowej rosną lawinowo.

POMOC W KRYZYSIE PSYCHICZNYM

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji

(czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

koszt połączenia jak na numer stacjonarny
wg taryfy Twojego operatora telefonicznego

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

(poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

(czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

Zapraszam na stronę www: forumprzeciwdepresji.pl

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Zachęcam do przeczytania artykułu na temat samoakceptacji:

Odczuwasz lęk? Wciąż rozpamiętujesz przeszłość lub martwisz się przyszłością? A może czujesz, że życie „przelatuje Ci przez palce” i pragniesz być tu i teraz? Jeżeli odpowiedziałaś/eś twierdząco na przynajmniej jedno z postawionych pytań, artykuł o treningu uważności, może być pomocny:

Natalia Kocur, Czym jest uważność? Jak ją praktykować?

Porozmawiajmy dzisiaj o odczuwaniu niepokoju. W następującym artykule: www.pokonajlek.pl/uczucie-niepokoju/, napisanym przez p. Natalię Kocur – psycholog i psychoterapeutę, dowiesz się jak sklasyfikować to co czujesz, gdzie szukać pomocy oraz w jaki sposób ćwiczyć samodzielnie, aby z każdym dniem, odczuwać więcej spokoju.

Zapraszam do kontaktu:

Anna Florczak