Międzynarodowa wymiana młodzieży pomiędzy I Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnicy a Gymnasium Laurentianum w WarendorfieW dniach 7-15.11.2015 r młodzież naszej szkoły uczestniczyła w wymianie międzynarodowej z zaprzyjaźniona szkołą Gymnasium Laurentianum w Warendorfie.

 Po raz kolejny mieliśmy okazję realizować wspólny projekt, poznawać kulturę i realia naszych zachodnich sąsiadów, a także wspólnie zwiedzać, bawić się  i co najważniejsze doskonalić umiejętności językowe.  Uczestnictwo  w lekcjach naszych niemieckich kolegów było niezwykle ciekawym doświadczeniem, mieliśmy sposobność przyjrzeć się ich pracy, jak również wziąć w nich aktywny udział.

Galeria zdjęć

Zwiedziliśmy miasto Warendorf  i wspaniałą stadninę koni, poznaliśmy architekturę i zabytki Münster oraz innych zakątków Nadrenii-Westfalii.  W środę świętowaliśmy rozpoczęcie absolutnie szalonego karnawału w Kolonii, zwiedziliśmy też przesmaczne Muzeum Czekolady. Wrażeń było naprawdę sporo.  Przez cały tydzień z zaangażowaniem pracowaliśmy nad projektem, zmagania językowe przeplataliśmy wspólnymi zabawami i  zajmującymi rozmowami  a wieczorami spotykaliśmy się, aby  zacieśniać zawarte przyjaźnie. W piątek spotkanie u pana Rolfa Hartmanna – koordynatora wymiany ze strony niemieckiej – było niemalże wisienką na torcie – wspólna kolacja, rozmowy do późnych godzin wieczornych oraz muzykowanie sprawiły, że ten wieczór jak i cały pobyt w Niemczech na długo pozostaną w naszej pamięci.  Już teraz z niecierpliwością czekamy na rewizytę naszych nowych przyjaciół w Oleśnicy i dalszą przygodę z językiem angielskim i niemieckim.

 Trzeba przyznać, ze wymiany to wspaniała zabawa i genialny sposób na doskonalenie umiejętności językowych- jesteśmy coraz lepsi, bo przecież „praktyka czyni mistrza”.

Uczniowie biorący udział w wymianie:

 Julia Ozga Ib, Wojtek Orchel Ib, Natalia Więcek Ic, Patrycja Tomalik Ic, Dorota Lewicka Ic, Karolina Kowalczyk Ie, Natan Telka Ie, Agata Lubońska IIa, Klaudia Hejnik IIc, Jakub Borowiec IIc

Koordynatorkami wymiany były nauczycielki: Ewa Lubońska i Katarzyna Śliwińska