Warsztaty z języka niemieckiego na DFN
13 października 2016
We wrześniu 2016r. grupa uczniów I LO wraz z opiekunem p.Ewą Lubońską uczestniczyła w warsztatach językowych zorganizowanych w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Pierwsze zajęcia odbyły się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawcze Koło Naukowe Germanistów reprezentowane przez p.Agnieszkę Skwarek i p.Martynę Buczyńską przygotowało warsztaty pt. „Deutsch rund um das Rätsel” . Uczniowie odgadywali niemieckie wyrazy, grając w grę „Tabu”.
Następne warsztaty pt. „Lustiges Lernen, czyli niemiecki na wesoło” przygotowali lektorzy Instytutu Austriackiego (Österreich Institut) we Wrocławiu. Zajęcia w języku niemieckim prowadziła p.Ewa Kęsik. Zadaniem uczniów było zaplanowanie zakończenia roku i imprezy z tej okazji. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję zaśpiewać piosenki niemieckie i wykazać się wiedzą o Austrii.