STUDIA W ANGLII? YES YOU CAN!



Studia w Londynie lub innym mieście w Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie!

19 września  klasy maturalne ILO miały okazję spotkać się w wyjątkowymi gośćmi. Nasze liceum odwiedził pan Alan Charlesworth – brytyjski wykładowca na Uniwersytecie w Sunderland (UK) oraz pan Janusz Dargiewicz – dyrektor Oxfordon Studia w Anglii.

Spotkanie prowadzone było w języku angielskim, a nasi goście w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli nam o systemie edukacyjnym na wyspach brytyjskich, wymaganiach, kosztach, a także o możliwościach jakie dają nam takie studia. Przełamane zostały również stereotypy, które mogłyby powstrzymać nas  przed studiowaniem w Anglii.

Świat staje się globalną wioską, dlaczego więc nie spróbować swoich sił studiując poza granicami naszego kraju?

Maturzyści  chętnie dopytywali o interesujące ich kierunki studiów, również takie, które często nie są dostępne w Polsce. Jak się dowiedzieliśmy edukacja w Wielkiej Brytanii stawia na projekty i praktyki, gdzie studenci zdobywają bezcenne umiejętności, które otwierają drzwi międzynarodowej kariery.

Co ważne- studiowanie w języku angielskim szlifuje umiejętności językowe, a brytyjski dyplom ceniony jest globalnie! Nasi uczniowie biorą więc pod uwagę rozpoczęcie akademickiej przygody w Wielkiej Brytanii.

Organizatorką spotkania była p. Katarzyna Śliwińska.

Galeria