Współpraca I LO z Uniwersytetem SWPSOd marca nasze Liceum korzystało z możliwości uczestnictwa w Kółku Prawnym, prowadzonym przez prawników oraz pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu SWPS. Były to cykliczne spotkania, podczas których uczestnicy mogli zapoznać się z informacjami, zarówno o specyfice pracy prawnika, jak i zdobyć wiedzę na temat konkretnych gałęzi prawa. Moderatorem tych spotkań był Rzecznik Praw Obywatelskich, prof. Adam Bodnar. Miło nam komunikować, że systematycznymi uczestniczkami Kółka Prawnego byli: Martyna Tybinka, Zuzanna Polańska, Wiktoria Kowalska (3c), Hanna HelińskaOliwia Sztal (1d), Kornelia Jelonek, Michalina Wieńska (2h), Julia Wójcik (2g), Zuzanna Kowalczyk , Julia Rozdolska,  Nadia Gazda, Sara Palica (1c), Martyna PanasikMichał Kiraga (2c). Uczniowie ocenili poziom i przydatność tych spotkań bardzo wysoko,  cenią sobie tę formę zdobywania wiedzy nie tylko merytorycznej, ale także praktycznej, życiowej.

Nasi uczniowie uczestniczyli także w cyklu spotkań Mam prawo (od marca do kwietnia), które dotyczyły mowy nienawiści, prawa pracy, prawa konsumenta, czy korzystania z kryptowalut.

Uczelnia, z którą współpracujemy stale umożliwia korzystanie z blogosfery https://www.swps.pl/blogosfera, gdzie jest podejmowana dyskusja na różne tematy. Z całą pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zachęcamy do korzystania!