Uczniowie I LO z wizytą w Sejmie

Na zaproszenie Pana Sławomira Piechoty Posła na Sejm RP  licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uczniowie, poruszając się po labiryncie sejmowych budynków i korytarzy – mieli możliwość z bliska poznać historię Sejmu, jego organy, strukturę i kompetencje. Uczniowie weszli na sejmową salę posiedzeń plenarnych, na której odbywają się najważniejsze debaty i głosowania, byli w holu głównym z tablicami pamiątkowymi, weszli do Sali Kolumnowej i sal, w których odbywają się posiedzenia sejmowych komisji. Na zakończenie w sali im. Jacka Kuronia uczniowie wysłuchali prezentacji o pracy sejmowej Komisji do Spraw Petycji. W spotkaniu uczestniczyły Pani Marszałek Małgorzata Kidawa – Błońska oraz wiceprzewodnicząca Komisji Pani Poseł Katarzyna Mrzygłocka, które opowiedziały o swoich zawodowych doświadczeniach w polityce i pracy parlamentarzysty. Spotkanie z uczniami w Sejmie było dla nich okazją do poznania najbardziej bezpośrednio tego wyjątkowego miejsca oraz lekcją edukacji obywatelskiej w praktyce, lekcją w której na zawsze jest aktualne przesłanie wypowiedziane przez Jacka Kuronia –  „Sądzę, iż jest w naszej mocy wyłączyć spod działania sił rynkowych wartości najważniejsze: miłość, godność, prawa człowieka”.

Wycieczkę zorganizowała p. Anetta Grzesik-Robak nauczycielka wosu , opiekunami byli p. Justyna Krupka oraz p. Adam Kwaczyński.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi za zaproszenie.