Posłowie z I LO na obradach XXVIII sesji SDiM w Warszawie

W dniu 1 czerwca 2022 r. uczniowie naszego LO, którzy zdobyli mandaty Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM) obradowali w Warszawie w siedzibie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku była to imponująca grupa 16 młodych Posłów: Mateusz Stoparek i Piotr Orłowski (1c), Kalina Maciejewska i Wiktoria Marczuk (1d), Maria Chirowska i Konrad Raczyński (2a), Kinga Wiśniewska i Katarzyna Budek (2b), Maja Pluta i Zuzanna Kasprzak (2b), Wiktoria Banaś i Julia Rozdolska (2c), Sara Palica i Juli Szeliga (2c), Tamara Kicuła i Hanna Zimny (3c). Marszałkiem SDiM została wybrana Kalina Maciejewska, która przewodziła obradom wraz dwojgiem innych marszałków. Głos podczas obrad spośród grupy naszych Posłów zabrali Wiktoria Marczuk oraz Mateusz Stoparek. Posiedzenie SDiM otworzyła marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. W dalszych obradach uczestniczyli wicemarszałkowie Małgorzata Kidawa- Błońska i Piotr Zgorzelski, jak również przedstawiciel MEiN, RPD oraz Prezes IPN. Tematem przewodnim tegorocznej sesji były wartości i ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Tego zagadnienia dotyczyła również uchwała, nad którą debatowali młodzi Posłowie. Opiekunem młodzieży była dr Anetta Grzesik- Robak.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obrad pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=TMk-IQ6yVTc