Klasy 3b i 3d na spływie kajakowym

W dniu 19 września 2022 r. uczniowie klas 3b i 3d uczestniczyli w spływie kajakowym. Wycieczka miała miejsce na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, gdzie uczestnicy płynęli wzdłuż Baryczy i Młynówki. Łącznie grupa dzielnie przepłynęła 17 km, czasem w kroplach deszczu, a na trasie największą atrakcją było ogrzanie się przy ognisku. Jednak głównym celem wyjazdu klasy 3 d o rozszerzeniu geograficznym była obserwacja doliny rzecznej, skutków procesów fluwialnych (rzecznych) oraz fauny i flory obszaru. Przy okazji uczniowie przyglądali się też zjawiskom pogodowym i przemieszczającym się chmurom typu Stratus i Nimbostratus. Opiekunami na spływie byli: p. Izabela Przyłęcka, p. Marta Imiela, p. Katarzyna Grudniewska, p. Tomasz Banaszak.