Dzień Edukacji Narodowej13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Święto Komisji Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się emerytowani nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego, których obecność świadczy o nierozerwalnej więzi, jaka łączy wszystkich którzy tworzyli, tworzą i będą tworzyć to miejsce, jakim jest nasza szkoła. W imieniu wszystkich emerytowanych nauczycieli życzenia dla całej społeczności szkolnej wygłosili pani dyrektor Zofia Wypchło i pan dyrektor Jerzy Martin. Pani Anetta Adamczuk na ręce pani dyrektor Marzeny Helińskiej złożyła piękny obraz z podobizną Juliusza Słowackiego. Wśród zaproszonych gości znalazła się również pani Anna Sroka, przedstawicielka Rady Rodziców przy i Liceum Ogólnokształcącym. W imieniu wszystkich uczniów życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej złożył również Michał Kiraga, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Z inicjatywy uczniów każdy z nauczycieli dostał słodki upominek.

Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez panią Justynę Krupkę. Nasi uczniowie w spektakularny sposób pokazali oblicze postpandemicznej szkoły. Wielkie brawa należą się: Markowi Doskockiemu (2a), Elizie Kochanowskiej (2b), Leonardowi Balińskiemu (2c), Oliwii Szczepańskiej (2c), Natalii Tomaszewskiej (2c), Aleksandrowi Zawadzkiemu (2c), Marii Chirowskiej (3a), Hubertowi Pietrzak-Rogali (3d), Igorowi Misiaszkowi (4b), Wiktorii Skibie (4b), Sebastianowi Skowrońskiemu (4b), Hubertowi Stróżykowi (4b), Weronice Wolak (4b), Marcelinie Kobieli (4d) i Laurze Stepień (4d). Dziękujemy Weronice Habrych (2c) za wykonanie rekwizytów scenicznych, Tobiaszowi Kaczale (4d) za pomoc techniczną. Akademię poprowadzili Julia Rozdolska (3c) i Franciszek Skiba (1b). Ogromne brawa należą się również chórowi szkolnemu, którym z zapałem dyryguje pani Małgorzata Dąbrówka-Poszwa.

Fot. M. Żółkiewski

Galeria