„Polsko-ukraiński tygiel smaku” w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży

W dniach 25-30 września uczniowie naszej szkoły – Olena Karpenko (kl. 2b),  Iryna Vdovichenko (kl. 2b), Yelyzaveta Romanova (kl. 2d) i Tymur Fenko (kl. 3d) w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży wzięli udział w projekcie „Polsko-ukraiński tygiel smaku”. Wśród działań pogłębiających integrację młodzieży znalazły się m.in. w warsztaty kulinarne, artystyczne i taneczne. Projekt stworzył szansę do współpracy uczestników, pozwolił na dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Różnorodność działań ułatwiła nawiązanie dialogu międzykulturowego. Wspólnie spędzone chwile dały okazję do wymiany poglądów, spostrzeżeń wpływając tym samym na kształtowanie się światopoglądów młodych ludzi. Podczas happeningu wieńczącego projekt uczestnicy zaprezentowali efekty swojej kilkudniowej pracy – piękną instalację artystyczną stworzoną z ubrań i kafli ceramicznych z ludowymi wzorami, układ choreograficzny z wykorzystaniem trzech tańców ludowych – polskiego kujawiaka i krakowiaka i ukraińskiego kozaka oraz wystawę z przepisami z ebooka kulinarnego. Uczniowie liceum mogli również spróbować pysznych deserów serwowanych przez uczestników projektu.

Projekt został sfinansowany ze środków Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN. Szczegóły projektu znaleźć można na stronie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.
Galeria (Aut. zdj. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy)