Oleśnica – książęce miasto trzech kultur – spotkanie z Fundacją „Kachny”12 grudnia, w ramach projektu edukacyjnego „Oleśnica – książęce miasto trzech kultur”, w naszym Liceum odbyło się spotkanie klas humanistycznych – IC i IIC z przedstawicielami Fundacji „Kachny”. Organizacja zajmująca się popularyzacją historii naszej „małej ojczyzny” przedstawiła swoje założenia statutowe. Dzięki niej uczniowie mieli również okazję wcześniej zwiedzić najważniejsze zabytki Oleśnicy. Kontynuacją przedsięwzięcia było spotkanie, które pozwoliło uczniom zaznajomić się z lokalną historią i ideą wolontariatu. Spotkanie umilił występ i zajęcia wokalne zespołu muzycznego współpracującego z Fundacją.

Już niebawem, 18 stycznia, odbędzie się kolejny etap projektu „Oleśnica – książęce miasto trzech kultur”. W ramach współpracy z Instytutem Piastów Śląskich, w zakresie programu „Nowe FIO”, sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności, wykład „Oleśnica i jej książęta w średniowieczu i czasach nowożytnych” w I Liceum wygłosi Pan dr hab. Wojciech Mrozowicz prof. Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzięki współpracy z Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury wystąpienie będzie połączone z wystawą historyczną o dynastiach silnie związanych z miastem Oleśnica – Podiebradów i Wirtembergów.

I Liceum Ogólnokształcące w Oleśnicy realizuje projekt historyczny we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury, Fundacją „Kachny” oraz Instytutem Piastów Śląskich.

Koordynatorem projektu jest p. Przemysław Strzelec.