„Cóż tam, panie, w polityce?” (Wesele Stanisław Wyspiański)16 marca 2023 r. uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w pilotażowym programie: DZIENNIKARSTWO – PROJEKT pt. Śniadanie Mistrzów, w ramach którego spotkali się z dziennikarzem TVN 24- Radomirem Witem.

Wystąpienie gościa zatytułowane: „Jaką władzą dysponuje dziennikarz? O dziennikarstwie politycznym słów kilka” stało się pretekstem do zadawania pytań na temat etyki dziennikarza. Młodzi ludzie dociekali, na ile dziennikarze są ograniczeni linią programową swojego pracodawcy? Pytali o to, w jaki sposób nie wpaść w pułapkę stronniczości i nierzetelności? Jak docierać do wiarygodnych źródeł i zachować szacunek dla prywatności innych?

Reporter, odpowiadając na pytania, mówił o czynnikach zagrażających etycznemu dziennikarstwu: wpływach politycznych, komercji, presji czasu. Podzielił się również refleksjami dotyczącymi ścieżki własnego rozwoju.

Wydarzenie było pierwszym z cyklu spotkań pt. Śniadanie Mistrzów, a poprzez bezpośredni kontakt z prelegentem być może przyczyniło się do rozbudzenia marzeń o karierze dziennikarza.

Więcej informacji pod adresem: https://pwt.wroc.pl/wiadomosci/spotkanie-mlodziezy-z-radomirem-witem-na-pwt-89.html

J.K.