Razem można więcej, lepiej i ciekawiej. Kontynuacja współpracy z Politechniką Wrocławską30.03 2023 r. odbyło się bardzo ważne dla rozwoju naszego liceum wydarzenie. W murach Politechniki Wrocławskiej została podpisana na kolejne lata umowa o kontynuacji patronatu tej renomowanej uczelni nad ILO. W imieniu naszej społeczności porozumienie podpisała p. dyrektor Marzena Helińska, stronę uczelnianą reprezentował – prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr, i prof. Kamil Staniec, prorektor PWr. do spraw kształcenia (absolwent naszej szkoły!)

Jest to nie lada wyróżnienie, bowiem zostaliśmy zakwalifikowani do programu po raz drugi wraz z 6 innymi, wyróżniającymi się liceami z Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa łódzkiego. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotychczasowe lata konkretnej, przemyślanej, dobrze zorganizowanej, twórczej współpracy, w wyniku której jesteśmy postrzegani przez środowisko akademickie jako szkoła wyjątkowa, wyróżniająca się sposobem efektywnego, sprzyjającego rozwojowi talentów kształcenia w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych. Dlatego perspektywa kontynuacji działań w kolejnych latach jest dobrodziejstwem zarówno dla nas, jak i naukowego partnera. Jest też obustronną przyjemnością.

Wiele razy uczniowie, uczestnicząc dotychczas w rozmaitych działaniach realizowanych w ramach patronatu, czuli wsparcie ze strony nauczycieli akademickich, studentów i szacunek dla ich umiejętności i wiedzy. Biorąc udział w zajęciach laboratoryjnych i wykładach, mogli lepiej zrozumieć to, o czym uczą się w szkole, zobaczyć w szerszej perspektywie podejmowane zagadnienia. W konsekwencji wielu zdolnych i ambitnych absolwentów ILO podjęło i ukończyło studia na PWr. Ich liczba zresztą z każdym rokiem rośnie. Zatem, zawierając umowę z PWr na kolejne 5 lat, cieszy nas ogromnie możliwość realizacji nowych, wspólnych pomysłów, dających impuls do rozwoju uczniom. Tym, którzy uczą się w szkole aktualnie. I tym, którzy, śledząc nasze sukcesy i ciekawe, sprzyjające rozwijaniu naukowych pasji przedsięwzięcia (jak choćby to opisane powyżej), zechcą zostać członkami naszej społeczności.

Koordynatorem współpracy z ramienia I LO jest p. Magdalena Ciura. Z oferty uczelni korzystają uczniowie klas z rozszerzoną matematyką, fizyką, chemią pod opieką nauczycieli bloku matematyczno-przyrodniczego: p. Tomasza Lorka, p. Łukasza Perczaka, p. Anny Płanety, p. Joanny Siedleckiej i p. Emilii Wiśniewskiej.

Galeria

AR